45827459
grafika
Podium Krotoszynianina w 7 rundzie WSMP

Na „Torze Poznań" w dniach 6-8 lipca odbyła się 7. i 8. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski (WSMP). W dywizji narodowej DN-9 w klasie historycznej HS-1300 startował ponownie kierowca krotoszyńskiego zespołu KM Racing Team Artur Ryba, który reprezentuje barwy Automobilklubu Wielkopolskiego (AW). Samochód przygotowany na ten sezon przez zespół to Fiat Seicento Sporting Abarth gr. N, który dysponuje mocą średnio o 30-40 KM mniejszą od konkurencji.

Po udanych piątkowych kwalifikacjach, w sobotni, słoneczny dzień kierowcy wystartowali do walki o kolejne punkty.

Dzięki ambitnej jeździe do końca rywalizacji, krotoszynianin wyprzedził na przedostatnim okrążeniu kierowcę Suzuki Swifta i stanął na najniższym stopniu podium, zdobywając 50 pkt w klasyfikacji generalnej. Rywalizację wygrał Krzysztof Mencel (Fiat CC) przed Marcinem Federem (Fiat SC).

W niedzielnym wyścigu (8.runda) zwyciężył Łukasz Janiak (Suzuki Swift) przed Sebastianem Grabiasem (Fiat CC) i liderem mistrzostw Polski Krzysztofem Menclem. Kierowca KM Racing Team zajął tym razem 5. miejsce.

Kolejna runda WSMP odbędzie się dopiero po wakacjach (29-30 września), również na „Torze Poznań".

Podziękowania dla sponsorów zawodnika z Krotoszyna, tj. firmie BM-EKO oraz spółce BEHAPOWIEC.