Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827418
Wiadomości
grafika
1112 dni w podróży przez świat

 

We wtorek 04.12.2018 r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie z podróżnikami Asią i Adamem Dzielickimi, którzy opowiedzieli o swojej 1112-dniowej, autostopowej podróży przez Europę, Azję, Australię i Oceanię, z której wrócili rok temu. Ich marzeniem było dotarcie przez Azję do Australii, bez użycia samolotu. Ostatnim zaplanowanym krajem była Nowa Zelandia. Podróż poprzedziły przygotowania: kompletowanie sprzętu, szczepienia, ustalanie trasy, szukanie informacji o krajach, załatwianie najpotrzebniejszych wiz. 1 września 2014 roku wzięli dwa duże plecaki, namiot i ruszyli w podróż, która miała trwać rok. Ale po roku dotarli dopiero do Indonezji.  Pokonując różne przeciwności jak: zwichnięta kostkę, zachorowanie na dengę, wycięcie wyrostka robaczkowego, ruszyli w dalszą drogę. Pierwszy raz mieli styczność z tak odmienną od naszej europejskiej kulturą, religią, tradycją, innym sposobem życia. Zwiedzili 3 kontynenty, kilkadziesiąt krajów, podróżowali autostopem, jachtostopem. Zajęło im to 3 lata.

 

Bardzo cennym doświadczeniem dla nich były spotkania z nieznanymi wcześniej ludźmi, ich życzliwość, gościnność. Często oferowali im nocleg we własnych domach. Podróżnicy opowiedzieli także o codziennym życiu, jedzeniu, higienie, środkach transportu.

 

Na spotkaniu można było zakupić ich debiutancką książkę z podróży „Na Nowej Drodze Życia. 1112 dni w Autostopowej Podróży Przez Świat. Cz.1”, która jest zapisem przygód, spotkań, przeżyć, okraszoną zdjęciami, mapami, ilustracjami. Książka ukazała się w wydawnictwie, które sami założyli (tzw. model self-publishing: sami są wydawnictwem, sklepem i dystrybutorem). Warto sięgnąć po książkę „Na Nowej Drodze Życia”, która dostępna będzie także w naszej bibliotece.

 

Informacje ze strony: dzielesieswiatem.blog.pl

Tekst: Wiesława Patalas

Zdjęcia: Marcin Laska

 

 

 

 

 

 

 

 

ikona daty07-12-2018, 13:51 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń648
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt