Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45817917
Wiadomości
grafika
Najnowsza technologia projekcyjna w krotoszyńskim kinie


Zmiany jakie nastąpiły właśnie w naszym kinie są ogromne. A na czym polegają? Przede wszystkim i co najważniejsze na zmianie technologii wyświetlania filmów. W krotoszyńskim kinie pojawił się najnowszej generacji kinowy projektor laserowy NEC NC 1700L - czyli serce kina, wymieniony został również ekran kinowy na srebrny ekran Harkness Hall Spectral™ 240 3D.


Projektor laserowy to przede wszystkim poprawa jasności, wyrazistości barw i jakości wyświetlanego obrazu, dzięki czemu widzowie jeszcze intensywniej mogą doświadczać magii kina. Dzięki zastąpieniu w projektorze tradycyjnej lampy przez wiązkę lasera poprawia się nie tylko jakość wyświetlanego obrazu ale również znacznie zmniejszają się koszty jego eksploatacji. Specjalny ekran dostosowany do nowej technologii zapewni jeszcze wyższe kinowe doznania; zmieni się również forma dystrybucji zupełnie nowych okularów przeznaczonych do projekcji filmów w wersji trójwymiarowej.

 


Projektory laserowe, dotychczas wykorzystywane głównie w salach kinowych multipleksów coraz częściej trafiają do mniejszych kin jednosalowych, a wszystko dzięki m.in. programom dotacyjnym, które dają szanse na podążanie za pędzącymi zmianami technologicznymi i poprawę jakości świadczonych usług. Tak właśnie jest przypadku naszego kina. Zmiana o której piszemy nie mogłaby mieć miejsca gdyby nie sfinansowanie inwestycji przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Urząd Miejski w Krotoszynie. Krotoszyński Ośrodek Kultury otrzymał na tę inwestycję w ramach złożonego projektu kwotę łącznie ok. 480 tys. zł.


Krotoszyńscy kinomani mogą już sami ocenić zmianę jakościową Kina 3D Przedwiośnie, kino zostało otwarte w sobotę 15 grudnia, kiedy to wyświetliliśmy m.in. film BOHEMIAN RHAPSODY, opowiadający o legendarnym zespole Queen.

 

ikona daty17-12-2018, 13:06 ikona autoraRedaktor KOK ikona wyświetleń917
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt