Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827426
Wiadomości
grafika
Piękna Gmina. 60-lecie LZS-u w Bożacinie

 

9 XII 2018 w Bożacinie obchodzono Jubileusz 60 - lecia Ludowego Zespołu Sportowego. Świętowanie rozpoczęto o godz. 10.00 turniejem tenisa stołowego. W godzinach popołudniowych odbyła się oficjalna część obchodów. Na początku p. Dominka Szczotka - działaczka społeczna, sportsmenka i zdobywczyni wielu nagród - przywitała zgromadzonych mieszkańców wioski i okolic oraz zaproszonych gości. Później p. Kazimierz Machała odczytał krótką historię LZS, w której wspomniał o założycielach zespołu, sukcesach sportowców na przestrzeni lat oraz o dzisiejszej działalności. Podczas uroczystości dokonano wyróżnienia zasłużonych członków zespołu. Nagrody wręczał prezes LZS p. Zygmunt Przybyłek oraz Przewodniczący Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS - p. Mariusz Karbowiak. Przedstawiciele z powiatu, gminy oraz wiejskich organizacji złożyli Prezesowi życzenia z okazji 60-lecia istnienia LZS.

Podczas obchodów p. Lilianna Sekula-Łąkowska złożyła p. Zygmuntowi podziękowanie za zaangażowanie społeczne w wychowanie młodzieży i dzieci oraz poświęcony czas w rozwój sportu m.in. tenisa stołowego. Mieszkańcy wraz z sołtysem wsi przygotowali dla niego niespodziankę. Wręczyli prezent, którym był przepiękny rower. Prezes nie ukrywał wzruszenia, a wszyscy zebrani podziękowali mu kilkuminutowymi owacjami na stojąco.

Obchody zorganizowała Rada Sołecka, ZMW oraz LZS w Bożacinie. Podczas jubileuszu wspominano dawne czasy. Zebrani opowiadali jak odbywały się pierwsze treningi tenisa w starym domu p. Zygmunta. Opowiadali najmłodszym, że kiedyś wyłożona cegła na płocie informowała mieszkańców czy w danym dniu odbędzie się trening. „Cegła na płocie” oznaczała, że będzie tenis, natomiast „brak cegły” informował, że zajęć nie będzie. Obecnie tenisiści spotykają się w Domu Rolnika w Bożacinie, a wiadomości przekazują sobie telefonicznie i przez portal społecznościowy.

 

Tekst: Dagmara Wachowiak

Zdjęcia: Lilianna Sekula- Łąkowska