Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45817916
Wiadomości
grafika
Wystawa fotografii Grzegorza Pierzchały - „Portret z podróży niecodziennych”
Wystawa fotograficzna Grzegorza Pierzchały: „Portret z podróży niecodziennych”

 

Od 31 stycznia do 15 marca w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym będzie miała miejsce wystawa fotografii autorstwa Grzegorza Pierzchały pod tytułem „Portret z podróży niecodziennych”. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 31 stycznia o godzinie 18.00.


Prezentowane na ekspozycji zdjęcia pochodzą z podróży, których celem było zebranie jak największego materiału fotograficznego. Po powrocie prace zostały poddane szczegółowej analizie. Autor często wraca do katalogów zdjęć z odbytych podróży, wciąż odnajdując wśród fotografii nowe – ciekawe ujęcia.

 

Wystawa prezentuje kadry wybrane pod kątem fotograficznego portretu, przedstawionego w szerokim stylistycznie przekazie. Większość zdjęć stanowią portrety reportażowe i uliczne, wykonane niekoniecznie za zgodą fotografowanego. Autor stara się za każdym razem wniknąć w fotografowaną postać, poszukując podobieństw charakteru z fizycznym kadrem.

 

Jak mówi sam autor: „Podróże niecodzienne wypełniają moje życie, wolne chwile, czas wakacyjny. Nowe miejsca pochłaniam moją świadomością i podświadomością. Pomagam sobie aparatem fotograficznym, który pozwala wracać do miejsc odwiedzanych”.

 

Wystawa „Portret z podróży niecodziennych” to swoista wędrówka, nie tylko w przestrzeni, ale i  w głąb siebie, w głąb własnych przemyśleń. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Folder wystawy

 

Grzegorz Pierzchała – pochodzi z Koźmina Wlkp., jest absolwentem tamtejszego liceum. Z wykształcenia matematyk, pracuje  jako nauczyciel w ZSP w Koźminie Wlkp. oraz w ZSP nr 2 w Krotoszynie. Jest wieloletnim redaktorem naczelnym „Echa Koźmina”. Pasjonat fotografii, podróżnik.

ikona daty10-01-2019, 09:27 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń443
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt