45818013
Biegacze z Krotoszyna (fot.)

2 października przy palącym słońcu i temperaturze sięgającej 31 stopni C rozpoczął się 26 Spar Budapeszt Marathon.

Wzięło w nim udział ponad 3000 zawodników z rożnych zakątków świata. Na starcie tego prestiżowego biegu nie mogło zabraknąć biegaczy z naszego krotoszyńskiego klubu. Bardzo wymagająca trasa maratonu wiodła głownie brzegiem Dunaju. Uczestnicy wyścigu mogli przez cały czas podziwiać perły architektury takie jak: budynek parlamentu, zamek królewski, piękne mosty Budapesztu, Wzgórze Gellerta i plac Bohaterów, gdzie mieściła się meta biegu. 26. edycję maratonu wygrał reprezentant Kenii Elisha Kiprotich z czasem 2 godz. 25min. 2. i 3. miejsce zajęci zawodnicy węgierscy Józsa Gábor - 2.27, oraz 2.31. Również wszyscy krotoszynianie ukończyli bieg. Na szczególne wyróżnienie zasługują Krzysztof Maciejewski, który ukończył rywalizację na 61. miejscu, w czasie  3.03, będąc najlepszym polskim zawodnikiem tego maratonu, oraz Krzysztof Kasprzak z czasem 3.33 plasujący się na miejscu 365. Reszta biegaczy KS Krotosz pojawiła się na mecie w kolejności: Krzysztof Skowroński, Jan Knapik, Piotr Tyczyński, Roman Perz i Walery Maćkowiak.
Na zdjęciu zawodnicy KS Krotosz na mecie.