45818355
Mistrzostwa strzeleckie

5 lutego odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o indywidualne i drużynowe mistrzostwa powiatu.

W zawodach wzięło udział 16 drużyn: 3 ze szkół podstawowych, 5 z gimnazjów i 8 ze szkół ponadgimnazjalnych, razem 75 zawodników. Uczestnicy rywalizowali w strzelaniu z pistoletu oraz karabinka pneumatycznego.

W kategorii szkół podstawowych drużynowo zwyciężyła SP 1, z zawodnikami: Mikołaj Wojciechowski, Paweł Krawczyk, Wiktor Wróblewski, z opiekunem Wiesławem Wiórką. Drugie miejsce zajęła SP nr 3 II w składzie: Marcin i Walerian Nadstawscy, Maciej Olachowski, trzecie - SP nr 3  I w składzie: Damian Pospiech, Dawid Sekula, Michał Olachowski, z opiekunką Bernadetą Frąszczak.
Indywidualnie: 1.Wiktor Wróblewski SP 1, 2.Marcin Nadstawski SP 3, 3.Paweł Krawczyk SP 1.

W kategorii gimnazja drużynowo wygrał zespół Gimnazjum nr 2 w składzie:  Norbert Aleksandrzak, Błażej Jędrkowiak, Krystian Lisiecki, z opiekunem Tomaszem Klimkiem. Drugie miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 1: Krzysztof Poczta, Dawid Wojcieszak, Krzysztof Snela, z opiekunem Wiesławem Wciórką, trzecie - Zespół Szkół Orpiszew: Michał Urbaniak, Damian Szcześniak, Dawid Środa, z opiekunem Łukasz Rabenda.
Indywidualnie: 1. Błażej Jędrkowiak, 2.Norbert Aleksandrzak, obaj Gim. nr 2, 3. Krzysztof Snela Gim 1.

Szkoły ponadgimnazjalne w kategorii kpn – 10, drużynowo: 1.ZSP nr 1 Krotoszyn: Michał Kołomyjec, Mateusz Masłowski, Dominika Franka, op. Zofia Rosińska, 2. I LO Krotoszyn: Jędrzej Gabryelczyk, Anna Morawska, Remigiusz Nalewajko, op. Edward Jokiel, 3.ZSP nr 2 Krotoszyn.
Indywidualnie: 1. Dominika Franka, 2 Sebastian Dymarski, oboje ZSP nr 1, 3.Marcin Cichowski I LO.
Drużynowo ppn - 10: 1. I LO Krotoszyn: Jędrzej Gabryelczyk, Anna Morawska, Remigiusz Nalewajko, op. Edward Jokiel, 2. ZSP 1: Dominika Franka, Michał Kołomyjec, Mateusz Masłowski, op. Zofia Rosińska, 3. ZSP nr 2: Krzysztof Dłużak, Marcin Klarczyk, Daniel Forszpaniak, op. Jacek Krzekotowski.
Indywidualnie: Michał Kołomyjec ZSP 1, 2.Anna Morawska I LO, 3.Dominika Franka ZSP 1.

Karabin pneumatyczny, senior:1.Karol Borowiecki, 2.Jerzy  Radojewski, 3.Michał Rybka, wszyscy niezrzeszeni.

Pistolet pneumatyczny, open:1. Robert Wasielak CSiR, 2. Dawid Grzybowski niezrzeszony, 3. Antoni Azgier CSiR.

Po zawodach rozegrano tradycyjne turnieje: jednego strzału i rzutów lotkami. W pierwszym wzięło udział 22 zawodników, zwyciężył Antoni Azgier CSiR przed Dominiką Franka ZSP 1. Lotkami rzucało 16 zawodników, zwyciężyła rodzina Wasielaków, w finale tata Robert pokonał syna Kacpra.

Najlepsi zawodnicy indywidualnie otrzymali dyplomy i medale, a najlepsze drużyny dyplomy i puchary. Puchary otrzymali także seniorzy w klasyfikacji łącznej kpn+ppn i otrzymali je w kolejności Dawid Grzybowski, Jerzy Radojewski i Michał Rybka.

Puchary i medale zakupiono dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach konkursów ofert dla organizacji, ogłoszonych przez Urząd Miejski  w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe.

Zawody zorganizował Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie.