45827596
Piast zagra w ćwierćfinale (fot.)

W dniach 31 marca i 1 kwietnia w Legnicy młodzi siatkarze krotoszyńskiego Piasta uczestniczyli w turnieju na szczeblu 1/8 finału MP.

Nasi zawodnicy po bardzo zaciętym i emocjonującym turnieju zajęli drugie miejsce i tym samym zakwalifikowali się do ćwierćfinału.

W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z drużyną Kasztelana Międzyrzecz. Mecz był bardzo wyrównany a o naszej porażce 2-1 (26-24,23-25,15-12) zadecydowała zbyt duża ilość błędów własnych.
W drugim meczu sobotnim zmierzyliśmy się z zespołem MMKS II Kędzierzyn-Koźle. Nasi zawodnicy zwyciężyli pewnie w setach 25-18,25-14.
Chcąc awansować musieliśmy pokonać w ostatnim meczu drużynę gospodarzy Ikar Legnica.
Pierwszy set przegraliśmy  25-21. W drugiej partii gospodarze od początku osiągnęli przewagę, którą sukcesywnie powiększali. Przy wyniku 18-12 dla Ikara nastąpił całkowity zwrot wydarzeń. Nasi siatkarze zaczęli sprawiać przeciwnikowi ogromne problemy swoją zagrywką. Set ten zakończył się naszym zwycięstwem 25-20. Trzeci set rozpoczął się  prowadzeniem gospodarzy 4-0. Szybko jednak udało się odrobić stratę i przy zmianie stron prowadziliśmy już 8-7. Prowadzenia nie oddaliśmy już do końca zwyciężając ostatecznie 16-14. Ponieważ Ikar pokonał wcześniej Kasztelana 2-1, o kolejności w turnieju (przy równej liczbie punktów i setów pomiędzy trzema zespołami) decydował stosunek małych punktów. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny z Międzyrzecza. Zajęcie drugiego miejsca i awans do ¼ finału MP jest kolejnym dużym sukcesem dla naszego klubu.
Piotr Robakowski

UKS Piast Krotoszyn: Piotr Kruś, Marcin Kaczmarek, Tomasz Talaga, , Adrian Gajowczyk, Kamil Nowacki, Krystian Chmielarz, Adrian Urbaniak, Michał Kaźmierczak, Jakub Robakowski, trenerzy Tomasz Horyza i Piotr Robakowski