ikona autorib
ikona ilości zdjęć12
II Nocny Turniej Siatkówki Plażowej - Jordan Cup 2012

II Nocny Turniej Siatkówki Plażowej- Jordan Cup 2012.

W II Nocnym Turnieju Siatkówki Plażowej „Jordan Cup” najlepszy okazał się duet z Kalisza: Marcin Ozdowski/Mateusz Skadłubowicz, pokonując w spotkaniu stojącym na bardzo wysokim poziomie poznańską parę: Łukasz Przybylak/Michał Sadowski.

Turniej, który w dniu 2 czerwca towarzyszył festynowi szkolnemu w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, cieszył się olbrzymim zainteresowaniem amatorów piłki plażowej, jednak ze względów organizacyjnych ilość rywalizujących zespołów ograniczono do dwunastu. Pula nagród w tegorocznych zawodach przekroczyła tysiąc złotych. Już zestawienie par zgłoszonych do turnieju, z których wielu zawodników ma doświadczenie z parkietów pierwszo i drugoligowych, gwarantowało niezwykłe emocje. Do Krotoszyna przyjechali zawodnicy z Wrocławia, Poznania, Warty, Kalisza, Gostynia i Milicza. W tym doborowym towarzystwie nie mogło też zabraknąć reprezentantów gospodarzy. Rozgrywki tradycyjnie dla plażówki prowadzone były systemem brazylijskim.

Od początku turnieju zmagania siatkarzy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców osiedla. Po rozegraniu osiemnastu spotkań, z których wiele kończyło się po emocjonujących tie- breakach, poznaliśmy czołowa czwórkę turnieju.

W pierwszym półfinale spotkali się Łukasz Przybylak/Michał Sadowski z parą Gajowczyk Kacper/Sobański Rafał. Spotkanie, w którym nie brakowało emocji i efektownych zagrań, wygrała po tie-breaku para poznańska. Pierwsza partia od początku toczyła się pod dyktando graczy z Krotoszyna i zakończyła się wynikiem 15:9, kolejna partia padła jednak łupem Przybylaka i Sadowskiego i do rozstrzygnięcia potrzebny był dodatkowy set. Tu po emocjonującej walce zwyciężyła para poznańska 11:8 i mogła się cieszyć awansem do finału.
W drugim meczu półfinałowym wyraźnie lepsi od Walczka  i Klimaszewskiego okazali się Mateusz Skadłubowicz i Marcin Ozdowski. W pierwszej partii Walczak i Klimaszewski osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (8: 6), jednak kolejne trzy piłki zakończyły się po myśli Skadłubowicza i Ozdowskiego. Od tego momentu Mateusz i Marcin kontrolowali przebieg gry i po skutecznym ataku Ozdowskiego zakończyli seta zwyciężając do 13. W drugim secie dobrze dysponowani na zagrywce gracze drugoligowej Calisii Kalisz sukcesywnie powiększali przewagę nad rywalami i ostatecznie wygrali tę odsłonę do 9.
Mecz o brązowy medal Jordan Cup doskonale rozpoczęli Walczak i Klimaszewski. Dzięki dobrej grze pierwszego z nich, duet z Warty wyszedł na prowadzenie 4:0, a chwilę później po  punktowej zagrywce Klimaszewskiego na tablicy widniał wynik 7:4. W końcówce seta do odrabiania strat wzięli się Gajowczyk z Sobańskim, po asie serwisowym Sobańskiego prowadzenie stopniało do jednego punktu(13:14), jednak kolejna akcja padła łupem pary Walczak/Klimaszewski i set zakończył się wynikiem 15:13.
W drugiej partii siatkarze krotoszyńscy prowadzili tylko na początku (4:1). Walczak z Klimaszewskim szybko zabrali się za odrabianie strat i za chwilę prowadzili już 7:5. Całą partię wygrali 15:11 stając na najniższym stopniu podium turnieju.
Mecz o 3. miejsce:
Walczak/Klimaszewski -Gajowczyk/Sobański 2:0 (15:13, 15:11)
Finałowy pojedynek lepiej rozpoczęli faworyzowani Przybylak/ Sadowski, jednak w miarę upływu czasu rywalizacja się wyrównała i seta na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęła para kaliska.
W drugiej odsłonie poznaniacy udowodnili, że nie przypadkowo znaleźli się w finale i głownie dzięki kapitalnej grze doświadczonego Przybylaka wygrali zdecydowanie 15:11. Tie-break był popisem umiejętności obu zespołów, zawodnicy mimo późnej pory i zmęczenia pokazali wiele efektownych zagrań. Seta efektownym atakiem zakończył Ozdowski i to para z Kalisza okazała się tryumfatorem II Nocnego Turnieju Jordan Cup.
Finał:
Ozdowski/Skadłubowicz -Przybylak/Sadowski  2:0
(17:15, 11:15,11:8)
Spotkanie, które zakończyło się ok. godz. 4.00 obserwowali najwytrwalsi sympatycy tej dyscypliny sportu.
W ceremonii zakończenia imprezy puchary i nagrody pieniężne których sponsorami byli pan Cezary Sztuder, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Parcelkach oraz Rada Rodziców wręczał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana- Zbigniew Kurzawa.