45827595
grafika
Strzelali na Kołłątaja

Pierwsze po wakacyjnej przerwie otwarte zawody strzeleckie z broni kulowej odbyły się 9 września na strzelnicy w I LO w Krotoszynie.

Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w ramach oferty dla organizacji pozarządowych.

W zawodach uczestniczyło 9 drużyn z I LO, ZSP 1, ZSP 2 i ZSP 3 w kat. karabin i pistolet oraz 48 strzelców (w tym 26 uczniów z wspomnianych szkół). Zawody przeprowadzono w kategorii drużynowej - tylko dla juniorów i indywidualnej w kategorii junior i senior. Po przedstawieniu regulaminu zawodów oraz zapisie na listy startowe rozpoczęły się strzelania .

W klasyfikacji drużynowej w konkurencji kdw-10 zwyciężył zespół I LO Krotoszyn w składzie: Błażej Jędrkowiak, Marcin Cichowlas, Angelika Galewska, opiekun Edward Jokiel. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna ZSP nr 1 w składzie: Dominika Franka, Jakub Sekula, Mateusz Masłowski, opiekun Zofia Rosińska. Za nimi znalazł się drugi zespóz z I LO: Krzysztof Snela i Łukasz Sztuder.

W klasyfikacji drużynowej juniorów w ps-10 również zwyciężyła drużyna I LO (Marcin Cichowlas, Błażej Jędrklowiak i Krzysztof Snela) przed ZSP 1 (Dominika Franka, Jakub Sekula, Mateusz Masłowski), trzecie miejsce zajęła drużyna ZSP nr 3 reprezentowana przez Krystiana Bielawnego, Damiana Szcześniaka, opiekun Wiesław Berger.

Wyniki indywidualne:

kat. junior kdw-10: 1. Marcin Cichowlas I LO 78pkt, 2. Dominika Franka ZSP 1 75pkt , 3. Angelika Galewska I LO 75pkt.

kat senior: 1. Grzegorz Kratowski CSiR 89pkt, 2. Jędrzej Gabryelczyk LO 87pkt, 3. Tosia Stefańska niezrzeszona 82pkt.

ps-10 kat junior: 1. Marcin Cichowlas I LO 78pkt, 2. Dominika Franka 70pkt, 3. Damian Mogiłka 43pkt oboje z ZSP nr 1.

kat senior: 1. Grzegorz Kratowski CSiR 96pkt, 2. Tomasz Kratowski niezrzeszony 83pkt, 3. Adam Krzywonos niezrzeszony 83pkt.

Zwycięzcy zawodów odebrali gratulacje, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk wiceburmistrza Ryszarda Czuszke i wiceprezesa ZP LOK w Krotoszynie Zenona Grabusa.

tekst i zdjęcia: Antoni Azgier

ikona daty14-09-2012, 10:25 ikona autorammc ikona wyświetleń1883