45827595
grafika
Siatkarze z "siódemki" drudzy w finale wojewódzkim

W niedzielę 30 września w podpoznańskich Koziegłowach odbył się finał wojewódzki turnieju Orlik Volleymania.

W każdej z dwóch kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców (12-13 i 14-15 lat) wystartowało po osiem drużyn, które zwyciężyły wcześniej w eliminacjach rejonowych. W rozgrywkach nie zabrakło krotoszynian, którzy spisali się na medal, mimo że trzon zespołu stanowili chłopcy o rok młodsi od rywali. Turniej rozegrano systemem pucharowym do dwóch wygranych setów.

W wyniku losowania w pierwszym spotkaniu zawodnicy krotoszyńskiej siódemki zmierzyli się z gimnazjalistami z Dolska, których szybko odprawili w dwóch krótkich setach do 6 i do 7.

Półfinałowym przeciwnikiem krotoszynian okazali się siatkarze z utytułowanego pilskiego Gimnazjum nr 5. Chłopcy z Parcelek pokonali ich 15:7.

Spotkanie o pierwsze miejsce, w którym krotoszynianie zmierzyli się z zespołem MUKS Kangur Nowy Tomyśl rozpoczęło się od prowadzenia zespołu Kangura, lecz w końcówce wyrównali krotoszynianie doprowadzając do piłki setowej przy 14:13. Niestety więcej szczęścia w tej partii mieli przeciwnicy, którzy po nerwowej końcówce wygrali 17:15. Podrażnieni niepowodzeniem siatkarze z Siódemki w kolejnej partii ostro wzięli się do pracy. Na początku uzyskali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta wygrywając wysoko 15:9. Tie break to walka punkt za punkt, w której w decydujących momentach więcej siatkarskiego farta mieli rywale wygrywając 15:12.

Zwycięski zespół wystąpi w krajowym finale tych rozgrywek, który odbędzie się w dniach 7-8 października w Sopocie.

Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Spotu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary oraz cenne nagrody rzeczowe.