Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45817935
grafika
WIĘC WIEC! po raz siódmy - zagrają Hagada i Kroke
Termin:
Od: 13-12-2015, 18:00
Do: 13-12-2015
Kategoria:

 

Tak, tak, spotykamy się po raz siódmy w tym roku. A to wszystko w związku z burzą jaka przeszła nad Krotoszynem w trakcie planowanego piątego Więc Wiec-u 15 sierpnia tego roku. Dla wszystkich, którzy wytrwali w oczekiwaniu na ostateczną decyzję o niestety odwołaniu koncertu tamtego letniego wieczoru w jednym z ogródków letnich na Rynku zagrało Trio Taklamakan. Na szczęście dzięki chęci ze strony pozostałych zespołów zagrania tego koncertu udało się nam ustalić optymalny termin, w którym koncert mógły się odbyć. I właśnie ten czas zbliża się wielkimi krokami. Po kilku miesiącach spotkamy się ponownie tym razem nie na pięknym, zrewitalizowanym krotoszyńskim Rynku ale w cieplutkiej sali Kina 3D Przedwiośnie w niedzielę 13 grudnia o godz. 18:00

 

Podczas tego wieczoru obejrzymy również film dokumentalny z przebiegu wszystkich letnich Więc Wieców zrealizowany przez Arkadiusza Drygasa.  

 

Niestety bilety na koncert zostały już wyprzedane :(

 


 

Nazwa cyklu: "WIĘC WIEC!"... dlaczego? Bo będziemy wiecować. Będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze w sposób wykazujący nasze zadowolenie, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy. I będą to wiece radosne, bo i powód naszych spotkań będzie znakomity – świadczą o tym zaproszeni artyści. Artyści, natchnieni wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji, posiadający bardzo wąskie i wierne grono już nie wielbicieli, ale wyznawców ­ AMBASADORZY KULTURY POLSKIEJ.


Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku... 

HAGADA - grupa powstała w 1994 roku w Krotoszynie, podjęła próbę przywrócenia pamięci świata, który w tragicznych okolicznościach bezpowrotnie przeminął. Sięgają po tradycyjną, religijną muzykę żydowską starając się nie naruszyć nic z jej ducha. Wszyscy członkowie pragną nieść przesłanie muzyki żydowskiej. Sami odkryli duchową wartość tych kompozycji i pragną dzielić tym, co cenne. Hagada brała udział w edycji koncertów "Folk Fest" i w cyklu: "Muzyczna mapa świata" w Warszawie oraz na festiwalach mniejszości narodowych w Dobrodzieniu i Gdańsku. Wystąpili też na Europejskim Dniu Kultury Żydowskiej w Warszawie, na najważniejszym festiwalu muzyki w Izraelu w miejscowości Safed, w Jerozolimie oraz w takich krajach jak: Francja, Niemcy czy Holandia.

 

 

Skład zespołu:

Krzysztof Toczko /pARTyzant/ - gitary, wokal
Mikołaj Toczko - perkusja, cajón
Paweł Klimczak - gitara basowa

Urszula Dutkowiak – wokal

Dagmara Sekula – skrzypce

Alina Ryba – wokal i instrumenty perkusyjne

Piotr Sumiński – wokal i gitara

Paweł Goliński – gitara basowa

Mariusz Wojtkowiak – akordeon

Sawid Sekula – gitara

Piotr Ryba – bębny i instrumenty perkusyjne

 


 

KROKE - zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

 

Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu KROKE znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie KROKE z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East.

 

W ostatnich latach zespół współpracował także z: Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

 

W Krotoszynie zespół wystąpi z perkusistą Sławomirem Bernym.

 


Skład zespołu:

Tomasz Kukurba - altówka, wokal

Jerzy Bawoł - akordeon

Tomasz Lato - kontrabas


lokalizacja
Miejsce:

sala Kina 3D Przedwiośnie
ikona daty 13-12-2015, 13:54 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się