baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Laureaci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Powiatowy finał X edycji konkursu historycznego: „Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”

 

W czwartek 11 października w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym odbył się powiatowy finał jubileuszowej – X edycji konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjów oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego.

 

Organizatorami konkursu byli: Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie, Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej, Urząd Miejski w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie.

 

Wartościowe nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez: Urząd Miejski w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej i Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

 

Konkurs odbył się po honorowym patronatem: Starosty Krotoszyńskiego Stanisława Szczotki oraz Burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka.

 

Pytania konkursowe dla szkół ponadgimnazjalnych opracował Antoni Korsak – prezes TMiBZK i przewodniczący Rady Muzeum, natomiast dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów: Piotr Mikołajczyk – dyrektor Muzeum Regionalnego w Krotoszynie.

 

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów uzyskano następujące wyniki:

1 miejsce Jakub Stasiak (Szkoła Podstawowa nr 1) pod kierunkiem p. Renaty Witczak

2 miejsce Zuzanna Kalak (Szkoła Podstawowa nr 3) pod kierunkiem p. Arkadiusza Szwarca

3 miejsce Jakub Kulig (Szkoła Podstawowa nr 8) pod kierunkiem p. Jana Grzywaczewskiego

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uzyskano następujące wyniki:

1 miejsce Maciej Sobański (I LO w Krotoszynie) pod kierunkiem p. Julity Ludwiczak

2 miejsce Aleksandra Gendera (I LO w Krotoszynie) pod kierunkiem p. Julity Ludwiczak

3 miejsce Bartłomiej Kalak (ZSP w Zdunach) pod kierunkiem p. Sebastiana Śwista

 

W związku z tym, że konkurs stał w tym roku na wyjątkowo wysokim poziomie, gratulujemy wszystkim uczestnikom bardzo szczegółowej wiedzy na temat naszego Pułku oraz walk września 1939 r.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy opiekunom uczestników, za bezinteresownie okazaną pomoc, dzięki której konkurs przebiegł bardzo sprawnie.

ikona daty12-10-2018, 10:13 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń1191
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt