baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
"Legendy i podania ziemi krotoszyńskiej"
"Legendy i podania ziemi krotoszyńskiej" - nowa publikacja krotoszyńskiego Muzeum

 

Właśnie ukazała się najnowsza publikacja krotoszyńskiego Muzeum, opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie, jakie od dłuższego czasu zgłaszali nam mieszkańcy okolic Krotoszyna. Poprzednia edycja „Podań i Legend Ziemi Krotoszyńskiej” wydana była w roku 2000 i już od dawna jest niedostępna, a opublikowana w niewielkim nakładzie w roku 2011 książka krotoszyńskiego Pocztu Wierzbięty: „Crothoszino. Prawdziwe i legendarne początki Krotoszyna”, zawierała tylko niektóre legendy, przeniesione dodatkowo w czasy początków miasta i sfabularyzowane.

 

Publikację naszej najnowszej książki poprzedziła wystawa plenerowa poświęcona lokalnym podaniom, którą zorganizowaliśmy we współpracy z miejscowym Urzędem Miejskim i prezentowaliśmy na krotoszyńskim Rynku latem 2017 roku.

 

Treść dwudziestu jeden podań i legend zredagował i uzupełnił o komentarze historyczne Piotr Mikołajczyk. Dodatkowo pozycję, podobnie jak wspomnianą wyżej zeszłoroczną wystawę, wzbogacono o niesamowite ilustracje autorstwa Kamilli Żaruk – miejscowej plastyczki i nauczycielki.

 

Na końcu książeczki, z dedykacją dla wszystkich miłośników wędrówek po naszej „małej ojczyźnie”, zamieszczamy niewielką mapę turystyczną ziemi krotoszyńskiej. Została nam ona udostępniona, dzięki życzliwości CDP Agencji Reklamowo-Artystycznej Jarosława Reisinga i ma za zadanie ułatwić odnalezienie niektórych legendarnych miejsc i obiektów.

 

Premiera publikacji odbędzie się podczas tegorocznej „Nocy Muzeów” 19 maja tego roku. Będzie można ją tego dnia nabyć w promocyjnej cenie.

 

Serdecznie zapraszamy i polecamy!

ikona daty17-05-2018, 10:30 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń2943
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt