baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Radosław Barek
do 31.08. Wystawa prac Radosława Barka pt. „Miasta, miasteczka, krajobrazy – szkice z podróży”.

 

W czwartek 24 maja o godzinie 17.00 w budynku krotoszyńskiego Muzeum Regionalnego, odbył się wernisaż wakacyjnej wystawy prac Radosława Barka, a tematem ekspozycji są: „Miasta, miasteczka, krajobrazy – szkice z podróży”.

 

Wśród 87 wystawionych prac znalazły się przede wszystkim szkice i pastele ukazujące rożnorakie miejsca zarówno w kraju, jak i za granicą. Wyeksponowany został również jeden ze szkicowników artysty, który towarzyszył mu w podróży.

 

Podczas wernisażu autor oprowadził przybylych gości po wystawie i przybliżył im proces powstawania szkiców oraz postrzegania za ich pomoca świata. Opowiedział również o ciekawostkch związanych z ilustrowanymi miejscami. 

 

Wystawę będzie można obejrzeć od 24 maja do 31 sierpnia bieżącego roku.

Serdecznie zapraszamy!


dr hab. inż. Radosław Barek – architekt urodzony w Koźminie Wielkopolskim. W 1986 r. ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej i jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym tej uczelni.

Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, zajmuje się grafiką i malarstwem. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych (m. in. w Finlandii, USA). Ostatnio artysta zajmuje się tworzeniem niezywkle efektownych murali.

Na naszej wystawie stałej znajduje się pastel Radosława Barka pod tytułem: „Panorama Rynku w Krotoszynie”.

ikona daty07-06-2018, 10:18 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń3745
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt