w grodzie krota 010W dniu 23 maja 2014 roku w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się festyn szkolny. Zorganizowany został pod hasłem: „W Grodzie Krota”. Tematyka festynu była zainspirowana czerwcowym jubileuszem 600 – lecia Krotoszyna.

Po oficjalnym przywitaniu i otwarciu festynu nastąpił uroczysty przemarsz ulicami Błonia z udziałem władz miasta, mieszkańców osiedla, nauczycieli, uczniów oraz przybyłych gości. Większość uczestników przebrana była w historyczne stroje, a na czele pochodu jechała bryczka prowadzona przez dwa konie. Po powrocie na teren szkoły nastąpił występ grupy tanecznej „Krotoszanie”, oraz występy uczniów, którzy prezentowali swoje zdolności artystyczne, wokalne jak i taneczne. Każdy z uczestników festynu mógł skorzystać z bogato wyposażonych stoisk: gastronomicznego, zielarskiego, legendarnej osady Krotoszyna, gdzie można było skosztować tradycyjnych potraw tj, pyry z gzikiem, pierogi, pieczony udziec z dzika i wiele innych. Zorganizowana została także wystawa historyczna „600 lat Krotoszyna” z archiwalnymi fotografiami oraz rysunkami uczniów. Dla najmłodszych były przewidziane różne konkurencje sportowe, przejażdżka konna, stoisko plastyczne, graffiti. Uczennice zaprezentowały się w pokazie mody: „Stroje na przełomie epok”. Miało miejsce również strzelanie z łuku, rzut do tarczy, oraz rzut kaloszem.

Wszystkim uczestnikom festynu dopisywał humor oraz dobra zabawa, każdy znalazł coś dla siebie. Punktem końcowym festynu była loteria fantowa.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO