4 grudnia w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbył się Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki o Puchar Burmistrza. Udział w turnieju wzięło sześć drużyn z Krotoszyna, w każdej z dwóch kategorii wiekowych

: UKS Piast Krotoszyn, Szkoła Podstawowa Nr 7, UKS Polon Krotoszyn, Szkoła Podstawowa nr 8, UKS Trójka Krotoszyn oraz gospodarz Szkoła Podstawowa nr 3. Rywalizacja odbywała się systemem grupowym, oddzielnie dla „dwójek” jak i dla „trójek”.

            Turniej „dwójek” (uczennice klas IV) zwyciężyły zawodniczki UKS „Trójki” Krotoszyn nie ponosząc żadnej porażki. Choć do ostatniego meczu nie było wiadomo kto zwycięży, to zawodniczki nie pozwoliły wydrzeć sobie pucharu i pokonały koleżanki z UKS „Polon” 2 : 1. Tym samym zawodniczki z „Polonu” zajęły drugie miejsce w turnieju. Na trzecim miejscu uplasowały się siatkarki UKS „Piast”, które uznały wyższość tylko wyżej wymienionych drużyn.

                        W rywalizacji trójek, również do ostatniego spotkania ważyły się losy zwycięzcy. W tym spotkaniu wzięły udział drużyny UKS „Trójka” oraz UKS „Piast”. Zwycięzcę meczu, podobnie jak w młodszej kategorii, musiał wyłonić trzeci dodatkowy set. Lepsze okazały się siatkarki UKS „Trójki” dzięki czemu zwyciężyły w całym turnieju, UKS „Piast” zajął tym samym drugie miejsce w turnieju. Na trzecim miejscu uplasowały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie.

                        Wybrano również najlepsze siatkarki Turnieju. W kategorii „dwójek” za najlepszą uznano Patrycję Gmerek, w kategorii „trójek” Oliwię Wosiek, obie siatkarki reprezentowały UKS „Trójkę”.            

                        Turniej mógł odbyć się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krotoszyn, właścicielom sklepu „Bricomrche” – Państwu Przewoźnym oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszyni - Marioli Kaźmierczak.

Klasyfikacja końcowa

„dwójki”

„trójki”

1. UKS „Trójka” Krotoszyn

1. UKS „Trójka” Krotoszyn

2. UKS „Polon” Krotoszyn

2. UKS „Piast” Krotoszyn

3. UKS „Piast” Krotoszyn

3. SP nr 3 w Krotoszynie

4. SP nr 7 w Krotoszynie

4. UKS „Polon” Krotoszyn

5. SP nr 3 w Krotoszynie

5. SP nr 7 w Krotoszynie

6. SP nr 8 w Krotoszynie

6. SP nr 8 w Krotoszynie

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO