ikona publikacja22-12-2014 09:29
ikona autorib
ikona ilości zdjęć6
Podwójny tryumf mikołajkowy

Znakomicie spisali się młodzi siatkarze UKS Piast w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki chłopców - Krotoszyn 2014. W tegorocznej edycji turnieju podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi, wygrywając klasyfikację zespołową oraz drużynową.

W imprezie, która w dniu 5 grudnia 2014 odbyła się pod patronatem burmistrza Krotoszyna, rywalizowały dwadzieścia cztery zespoły rocznika 2004 z Wielkopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Lubuskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęły zespoły z Grudziądza, Gubina, Warszawy, Poznania, Zbąszynka, Milicza, Kędzierzyna- Koźla i Turku.

W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo.

Początkowo zespoły zmagały się w czterech sześciozespołowych grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”, z których najlepsze zespoły tworzyły czterozespołową grupę walczącą o miejsca I – IV, a zespoły zajmujące drugie miejsca tworzyły grupę walczącą o miejsca V – VIII itd. Każdy mecz trwał równe osiem minut.

Pierwszy zespół krotoszyńskiego Piasta bardzo szybko uporał się z grupowymi przeciwnikami, wygrywając wysoko swoje spotkania i tym samym awansował do grupy finałowej. O ile postawa pierwszego zespołu nie była dla nikogo zaskoczeniem, to już drugi zespół nie był stawiany w gronie faworytów, jednak zagrał bardzo skutecznie i dosyć szczęśliwie wygrywając bardzo zacięte końcówki, również ukończył swoją grupę na pierwszym miejscu. Ta wygrana spowodowała, że w finałowej czwórce były aż dwa zespoły gospodarzy wraz z drużynami z Warszawy i Gubina.

W pierwszym spotkaniu finałowym pierwszy zespół UKS Piast pokonał drugi 19:8, a w drugim UKS Plas Warszawa pokonał Volley Gubin 17:9. W kolejnym meczu UKS Piast Krotoszyn I zremisował 15:15 z Volley Gubin, choć na kilka sekund przed końcem spotkania prowadził 15:14, lecz ostatnią akcję na swoją korzyść rozstrzygnęli gubinianie. W swoim drugim spotkaniu finałowym UKS Piast II uległ rówieśnikom ze stolicy 10:18. Ostatnie mecze w tej grupie decydowały więc na jakich ostatecznie pozycjach zakończą turniej zespoły. W spotkaniu o trzecie miejsce drugi zespół z Parcelek nieoczekiwanie pokonał po zaciętej walce Volley Gubin 15:14, a pierwszy zespół po - stojącym na wysokim poziomie jak na tę kategorię wiekową spotkaniu - pokonał Plas Warszawa 16:14, zajmując tym samym pierwszą lokatę.

W turnieju prowadzona była także klasyfikacja drużynowa, na którą składał się wynik pierwszego i drugiego zespołu danego klubu, który był przeliczany wg klucza: I miejsce 24 punkty, XXIV miejsce 1 punkt. W tej klasyfikacji również najlepszy okazał się UKS Piast Krotoszyn, uzyskując 46 punktów, na drugim miejscu uplasował się Plas Warszawa z 34 punktami, trzeci Gubin, który uzyskał 33 punkty.

W ceremonii zakończenia turnieju najlepsze zespoły otrzymały puchary, a wyróżnieni zawodnicy statuetki oraz atrakcyjne nagrody.

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Minisiatkówki chłopców - Krotoszyn 5.12.2014