ikona autorib
ikona ilości zdjęć9
Bracia Gromscy w wyścigu Nutelli

Nutella MiniTour de Pologne z udziałem braci Gromskich z Krotoszyna.

Wyścig Nutella MiniTour de Pologne stanowi część składową jednej z największych imprez sportowych w Polsce - wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour. W Tour de Pologne startują profesjonalne drużyny kolarskie, w wyścigu Nutella MiniTour de Pologne, który ma formułę otwartą, dzieci w wieku 8-12 lat.

U podstaw wyścigu Nutella MiniTour de Pologne leży promocja aktywnych form spędzania czasu jako elementu składowego prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizatorem wyścigu jest Lang Team. To instytucja szczególnie zasłużona w popularyzacji kolarstwa w Polsce. Jej założycielem i szefem jest znakomity polski sportowiec Czesław Lang-wybitny kolarz, pierwszy zawodowiec w historii polskiego kolarstwa.

Bracia Adrian i Patryk Gromscy wzięli udział w tegorocznym wyścigu w Warszawie 2 sierpnia i w Katowicach 4 sierpnia. Szczególnie pobyt w mieście stołecznym chłopcy zapamiętają do końca życia. Patryk w starszej kategorii zwyciężył bezapelacyjnie w wyścigu rozgrywanym na dystansie 6 km. Uzyskał dobry rezultat 10 minut i 35 sekund. Młodszy brat Adrian zajął 6. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Nieco gorzej poszło im w Katowicach. Patryk po bardzo dobrym wyścigu zajął 5. miejsce, a Adrian metę przejechał jako 10.

ikona daty04-09-2015, 11:35 ikona autoraib ikona wyświetleń1612