45818441
grafika
Biegi w Pniewach i w Ostrowie Wlkp.

15 listopada w Pniewach zakończyła się Wielkopolska Liga Biegowa cykl imprez biegowych na dystansie 5 km i 10 km. Pierwszym z biegów była Mistrzowska Dycha w Poznaniu a następnie imprezy biegowe to były: Bieg Przemysława Pleszew, Bieg Śremski Jesienny, Bieg Kórnik, Pniewski Bieg Niepodległości. Aby uzyskać klasyfikację w lidze trzeba ukończyc 4 z 5 biegów ligi. Do klasyfikacji liczą się 3 najszybsze bieg. Głównym organizatorem Ligii Biegowej jest Fundacja Waleczne Serca.
W Pniewach na dystansie 10 km nasz klub reprezentował Karol Mroczkowski, który z czasem 38: 06 stanął na 3. stopniu podium w klasyfikacji open i na pierwszym miejscu w kategorii wiekowej M30. W biegu wzięli również udział: Andrzej Maciejewski z czasem 43: 28 (wskoczył na trzecie miejsce w kategorii M50), Jacek Kasprzak - 43: 37 oraz Damian Witkowski - 45:06.
Na klasyfikację generalną całej Ligii Biegowej będziemy musimy jeszcze poczekać. Ceremonia i wręczenie nagród najprawdopodobniej odbędzie się w Poznaniu.

Tego samego dnia w deszczowe przedpołudnie na ostrowskich Piaskach odbyła się 3.Ostrowska Jesień Biegowa na dystansie 6, 5km oraz 15km. Zmagania Biegu na 15 km ukończyło 182 uczestników, w tym trzech biegaczy z klubu Krotosz: Paweł Błażutycz, Jarosław Marciniak oraz Marcin Obal, którzy uzyskali jednakowy czas 1:07:43.

Sportowcom gratulujemy sukcesów i wytrwałości, potrzebnej szczególnie w tych niełatwych warunkach atmosferycznych.

ikona daty25-11-2015, 11:12 ikona autoraib ikona wyświetleń797