Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi na placu Szkolnym był 20 i 21 stycznia 2006 r. współgospodarzem Pucharu Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym mężczyzn.
Organizatorem zawodów już po raz 16. był LKS Ceramik. Imprezę zaplanowano na dwa dni, pierwszy z nich był poświęcony sprawom technicznym i organizacyjnym zawodów, przygotowaniom zawodników, zaznajomieniu z przepisami dotyczącymi rozgrywek.
W imprezie wzięło udział łącznie 150 uczestników: sportowców, sędziów i trenerów.
Właściwe zawody rozpoczęły się 21 stycznia o godz. 9.00 i trwały do godz. 17.00. Uroczyste otwarcie zaś, którego dokonał burmistrz Julian Jokś, odbyło się o godz. 15.00.
Kibice mogli oczekiwać ciekawych pojedynków zapaśniczych, bowiem spodziewano się przyjazdu m.in. Krystiana Brzozowskiego z Górnika Łęczna, 4. zawodnika ostatniej Olimpiady Ateny 2004 w kat. wagowej 74 kg oraz Bartłomieja Bartnickiego z Budowlanych Łódź, 5. zawodnika w Atenach w 2004 r. w kat. wagowej 96 kg.
- Krotoszyńscy fani zapasów największe nadzieje wiązali z Radosławem Jankowskim i Mariuszem Walkowiakiem – powiedział po turnieju Lech Pauliński, prezes klubu organizującego pucharowe zmagania. Pierwszy z nich, wychowanek Ceramika, reprezentuje obecnie poznański klub Grunwald, drugi to zawodnik Ceramika, sięgający ostatnio po mistrzostwo Polski seniorów. Z uwagą obserwowano również poczynania młodych zawodników Ceramika, jeszcze juniorów: Bartosza Natkiewicza i Przemysława Mączaka. Zdaniem prezesa młodzi spisali się bardzo dobrze - zdobyli w swych kategoriach srebrne medale, przegrywając w finale tylko z utytułowanymi seniorami.
Srebrny medal zdobył również Radosław Jankowski, przegrywając z Maksymilianem Witkiem z Górnika Łęczna. Natomiast Mariusz Walkowiak nie wziął udziału w zawodach - kontuzjowany cztery dni wcześniej, przebywał w łódzkiej klinice chirurgicznej.
Zmagania na matach oglądało spore grono lokalnych kibiców oraz zaproszeni goście: wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego Witold Ciemierz, honorowy prezes tego Związku Zbigniew Ratajczak, wiceprzewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS Hieronim Mazurkiewicz oraz trenerzy kadry Polski: Oleg Sugako, Dariusz Grzywiński i Marek Garmulewicz. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Sitnik, obserwatorem z ramienia PZZ – płk. Zenon Rydzyński. W loży honorowej zasiedli także: burmistrz Julian Jokś, starosta Leszek Kulka, burmistrz Sulmierzyc Irena Rękosiewicz, przew. Rady Miasta Sulmierzyce Marian Mazurkiewicz, dyrektor szkoły, w której odbywały się zawody, i zarazem prezes UKS Suples Błonie Andrzej Wygralak. Rozgrywki oglądali również prezesi lokalnych klubów sportowych: Wiesław Gembiak z Astry, Jan Krysztofiak z Krotosza, oraz Dariusz Rozum z TAR Rozum. Obecni byli także sponsorzy.
W zawodach wystartowało 25 klubów, najlepsze z nich to:
1.Grunwald Poznań 193 pkt.
2. Górnik Łęczna 180 pkt.
3. Budowlani Łódź 107 pkt.
4. Ceramik Krotoszyn 103 pkt.
5. AKS Białogard 85 pkt.
6. Suples Krapkowice 41 pkt.
7. Piast Wola 40 pkt.
8. AZS AWF Warszawa 34 pkt.
Klasyfikacja według województw:
1.Wielkopolska 302 pkt.
2. Lubelskie 192 pkt.
3. Łódzkie 111 pkt.
4. Zachodniopomorskie 85 pkt
5. Kujawsko-Pomorskie 64 pkt.
6. Mazowieckie 49 pkt.
Sportowe spotkanie było okazją do uhonorowania osób zasłużonych dla rozwoju sportu w naszym mieście. Tego dnia wręczono statuetki działaczom i sponsorom, którzy nie mogli wziąć udziału w obchodach jubileuszu 35-lecia Ceramika. Byli to:
Edward Kozupa
Kazimierz Marszałek
Krzysztof Kaczmarek
Aleksander Bojarski
Piotr Robakowski
Zdzisław Białek. WSM Krotoszyn
Bogusław Szeszycki. Ewa Krotoszyn
Grzegorz Smyczyński i Dariusz Bielawny. Chatka Krotoszyn
Krzysztof Szyszka i Zbigniew Szyszka. Krotoszyn
Tadeusz Stachurski i Ryszard Ostałowski. WZRB Krotoszyn
Edmund Pestka. EPA Krotoszyn
Zbigniew Kruk, Przedsiębiorstwo Transportowe Zduny
(eliz)