45828216
grafika
Krotoszynianie na półmaratonie w Ostrowie Wlkp.

3 kwietnia 2016 roku odbył się III ICE MAT PÓŁMARATON, w którym uczestniczyło 16 biegaczy z krotoszyńskiego KS Krotosz.

Pogoda sprzyjała uczestnikom.  Start rozpoczął się o godzinie 13, trasa była płaska i szybka. Do przebiegnięcia  były 3 pętle po 7 km.

Ogółem półmaraton ukończyły 644 osoby. Najszybszą kobietą tego biegu okazała się Justyna Olejniczak ( AZS UAM POZNAŃ), pochodząca z Krotoszyna, z czasem: 1:27:53. Naszym najszybszym Klubowiczem został Krzysztof Maciejewski z czasem: 1:22:10.

W porównaniu z ostatnimi edycjami był to bieg wyjątkowy. KS Krotosz Krotoszyn w klasyfikacji drużynowej zajął 2 miejsce, dzięki takim biegaczom jak: Domagała Robert( 1:24:31), Maciejewski Krzysztof(1:22:10), Mroczkowski Karol (1:27:53), Błażutycz Paweł(1:25:16) , Czajka Robert (1:27:40).