45831464
grafika
Siatkarze plażowi z Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie najlepsi w Wielkopolsce!

Po zakończonym sezonie halowym siatkarze ze szkoły na parcelkach z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki.

Reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie para Foltynowicz Patryk/Kostka Kacper w dniu 7 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w ramach Gimnazjady. Do rywalizacji stanęło dwadzieścia dziewięć par, które wcześniej przebrnęły przez sito rozgrywek na poziomie powiatu, w tym roku zrezygnowano z rozgrywania etapu rejonowego więc zespołów w finale było dużo więcej niż w ubiegłych latach.

Turniej tradycyjnie dla tej dyscypliny prowadzony był systemem brazylijskim.

Krotoszyńska para to ubiegłoroczni mistrzowie Wielkopolski, więc rola faworyta była im w zasadzie przypisana. Podopieczni Piotra Robakowskiego, dobrze radzili sobie ciążącą na nich presją wysoko pokonując kolejnych turniejowych rywali. W pierwszym meczu pokonali wysoko Gimnazjum nr 9 Leszno 2:0 (15:4,15:3), w kolejnym parę z Turka 2:0 (15:6,15:4). Wygrana w trzecim spotkaniu z Gimnazjum Murowana Goślina 2:0 (15:11,15:12) dawała naszej parze awans do czołowej czwórki finałów.

W półfinale krotoszynianie zmierzyli się z parą Gimnazjum nr 1 Września. W spotkaniu tym od początku wysoką przewagę uzyskali nasi chłopcy i nie oddali inicjatywy do końca wygrywając 2:0 (15:7, 15:6).

W finale przeciwnikami Patryka i Kacpra ponownie była miejscowa para, tym razem z Gimnazjum nr 2 Września. Pierwszy set był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt aż do wyniku 13:13 kiedy to miejscowi wybronili dwie ostatnie piłki i skutecznie zakończyli w kontrataku kończąc seta 15:13. Wyraźnie podrażnieni niepowodzeniem w pierwszej odsłonie chłopcy z Parcelek rozpoczęli kolejnego od wysokiego prowadzenia 4:0, 8:4 i mimo, że przeciwnicy w pewnym momencie odrobili część strat to set zakończył się naszą wygraną 15:11. Podobny przebieg miał tie-brek spotkania finałowego do stanu 10:8. Już wydawało się, że kolejny punkt to formalność, jednak gospodarze wykazali się dużą odpornością psychiczną walcząc zaciekle, lecz doświadczona para Foltynowicz/Kostka nie pozwoliła już wydrzeć sobie wygranej kończąc decydującą partię 12:10 zdobywając tytuł Mistrzów Wielkopolski Gimnazjady 2015/2016.

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Patryk Foltynowicz, Kacper Kostka, opiekun Piotr Robakowski