Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
45828453
Wiadomości
grafika
Krotoszynianie na Enea Challenge Poznań Triathlon i Biegu Nocnym Enea

W dniach 23-24 lipca 2016 r. zawodnicy KS Krotosz Krotoszyn udali się do stolicy Wielkopolski, gdzie podjęli zmagania w triathlonie, na czterech dystansach- sprinterskim, olimpijskim oraz średnim i długim.

W sobotę triathloniści rywalizowali na dystansach sprinterskim (0,75 km pływania, 20 km rower, 5 km biegania, z czego w Poznaniu trasa biegowa została wydłużona do 6 km) i olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km rower, 10 km biegania), z finiszem na pl. Wolności. Agata Ryba (01:42:33) walczyła na dystansie sprinterskim, a kilka godzin później Maciej Sobkowiak (czas 02:49:20)wystartował na dystansie olimpijskim.

Natomiast w niedzielę Paweł Błażutycz (czas 05:07:28) oraz Jacek Kasprzak (05:38:41) z powodzeniem ukończyli tzw. „połówkę” (1,9 km pływania, 90 km rower, 21,1 km bieg).

W tym roku po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski odbyła się rywalizacja na dystansie długim 226km! Każdy z zawodników miał do pokonania 3,8km pływania w jeziorze maltańskim, 180km jazdy na rowerze po niezwykle szybkiej i płaskiej trasie oraz pełen maraton – 42,2km biegu po trasie w samym centrum miasta! Także nasz Klub miał swojego reprezentanta. Tego nie lada wyczynu podjął się Damian Witkowski, który ukończył cały dystans z czasem 10:20:20.

Oprócz zawodów triathlonowych w sobotni wieczór nad Jeziorem Maltańskim odbył się Enea Bieg Nocny. Bieg był elementem Enea Challenge Poznań i wzięło w nim udział ponad 360 osób. O godz. 22:00 zawodnicy „uzbrojeni” w odblaski, czołówki pobiegli 5,6 km dookoła poznańskiej Malty. Podczas imprezy panowała doskonała atmosfera, która była zdecydowanie ważniejsza od końcowego wyniku.

Spośród zawodników Ks Krotosz Krotoszyn dystans 5,6 km najszybciej pokonał Karol Mroczkowski z czasem netto 00:20:42, zajmując 10 miejsce open oraz Tomasz Węglarz z czasem 00:21:09, co dało mu 13 miejsce open. Klub reprezentowali również: Grzegorz Pawlik (czas 00:30:18, m-ce 210);

Agata Ryba (czas 00:31:17, m-ce 229);

Wojciech Ryba (czas 00:31:22, m-ce 230);

Maciej Sobkowiak.(czas 00:32:53, m-ce 280)

* Zajrzyj również na stronę Sekcji Biegów Długodystansowych KS Krotosz (kliknij)

ikona daty02-08-2016, 15:05 ikona autorammc ikona wyświetleń2464