45828214
grafika
Biegowy weekend październikowy

Na biegowo, czyli tak jak zawodnicy KS Krotosz lubią najbardziej, rozpoczął się nowy miesiąc październik 2016 r.

W miniony weekend odbyły się dwa kultowe już biegi - 40. Jubileuszowy Bieg Maćka w pobliskim Koźminie Wlkp. oraz VI Dycha Drzymały w Rakoniewicach.

Tegoroczny Bieg Maćka wystartował z kompleksu sportowego przy ul. Floriańskiej. Biegacze mieli do wyboru w biegu głównym dwie trasy – 5 lub 10 – kilometrową. Na starcie stanęła liczna grupa biegaczy z KS Krotosz Krotoszyn. Największym sukcesem może się poszczycić Katarzyna Panek, która z czasem 00:20:59 zajęła – 1 m-ce open wśród kobiet na dystansie 5km. Natomiast tuż za podium na tym samym dystansie, z czasem 00:17:27 uplasował się Robert Domagała.

Dzień później tj. 2 października 2016 r. z sukcesem odbyła się szósta edycja biegu „Dycha Drzymały”. Przez wielu zawodników był to wyczekiwany bieg, dlatego też padł rekord w zapisach. Ponad 1500 osób zapisało się w niecałe 9 minut. Na trasie biegu stanęło 1422 biegaczy, w tym 13 naszych reprezentantów.

Impreza ta, - jak co roku - została zorganizowana na bardzo dobrym poziomie. Trasa była szybka, płaska tylko z jednym niewielkim podbiegiem -wprost idealna na przetarcie się przed startem w poznańskim maratonie. Nasi reprezentanci spisali się na miarę swoich oczekiwań i ukończyli bieg z rezultatami: