45827067
Mistrzowie futbolu (fot.)
Od 7 do 14 maja na stadionie OSiR w Krotoszynie toczyły się mecze II Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej dla chłopców szkół podstawowych rocznika 1995 i młodszych.

Do zawodów zgłosiło się 26 zespołów, które drogą losowania podzielono na grupy wg schematu obowiązującego w tegorocznych Mistrzostwach Świata. W trakcie rozgrywek grupowych wycofały się dwie drużyny: Koźmin Wlkp. 3  i SP nr 4 z Krotoszyna.
Po bardzo zaciętych meczach grupowych wyłoniono półfinalistów, którymi okazały się zespoły:
- Japonia - Koźmin Wlkp. 1
- Brazylia - Kobierno
- Holandia - Kuklinów
- Portugalia - Krotoszyn SP nr 8

W finale zagrały drużyny Brazylii i Portugalii. Zwyciężył po bardzo emocjonującym pojedynku zespół Portugalii, czyli Szkoły Podstawowej nr 8, z wynikiem 2 : 1. Mecz o III miejsce pomiędzy drużynami Holandii i Japonii zakończył się rezultatem  4 : 2 dla drużyny Holandii.
Tytuł króla strzelców zdobył Karol Krystek z drużyny Brazylii (Kobierno), zdobywca 11 bramek. Ten sam zawodnik wyróżniony został również tytułem najlepszego zawodnika turnieju.
Najlepszym bramkarzem został Patryk Szulc z drużyny Japonii (Koźmin Wlkp.1), a za najładniej prezentującą się drużyną uznano zespół Korei Płd. (Gorzupia). Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Kamil Klarczyk z Argentyny (Lutogniew). .
W turnieju wzięło udział 186 zawodników. Każdy piłkarz otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w II Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Krotoszyn – 2006.
Podczas uroczystego zamknięcia zawodów zwycięskim zespołom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczono puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dekoracji dokonali: burmistrz Koźmina Wlkp. Maciej Bratborski, w imieniu burmistrza Krotoszyna - naczelnik Jerzy Janicki, w imieniu starosty - inspektor Waldemar Wroniecki oraz radny Sejmiku Wlkp. Tadeusz Polowczyk. (chl)