45823121
grafika
Zawodnicy LKS Ceramik z medalami

W dniach od 2 do 4 maja najlepsi kadeci spotkali się na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie. Impreza ta ma rangę Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, a zawodnicy biorący w niej udział musieli wcześniej uzyskać kwalifikacje na Pucharach Polski.

Nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Trzech zapaśników wróciło z zawodów z medalami: złoty krażek wywalczył  Szymon "Gumiś" Wojtkowski, brązowe trofea zdobyli Dawid Lis i Eryk Gibasiewicz.

Bezkonkurencyjny jak zwykle okazał się Szymon Wojtkowski w kat. 69 kg. Ten zawodnik pochodzący z Sulmierzyc przez cały turniej stracił tylko jeden punkt techniczny w walce o złoto z Kacprem Kraską ze Zgierza, wcześniejsze trzy walki wygrywał gładko przed czasem przez przewagi techniczne.

Drugi medalista z Sulmierzyc - Eryk Gibasiewicz walczący w kat. 58 kg przegrał na punkty walkę o wejście do finału z Jakubem Makuchem z Namysłowa, który w finale zwyciężył w tej kategorii. Porażka tym bardziej bolesna, bo choć nieznaczna, ale będzie miała spore znaczenie w wyborze zawodnika reprezentującego Polskę na Mistrzostwach Europy.

Trzeci medal w kat. 50 kg zdobył Dawid Lis z Orpiszewa, ten młody zawodnik wygrał trzy walki przed czasem wygrywając przez położenie na łopatki, niestety w walce o wejście do finału musiał uznać wyższość Piotra Sobolewskiego z Milicza.

W pierwszej ósemce znalazł się także Michał Kryś zajmując 7dme miejsce w kat. 63 kg.

Warto dodać, iż nasz powiat reprezentowali tylko zawodnicy z Ceramika, którzy potwierdzili swoją klasę. Dzięki ich postawie klub zajął III miejsce w klasyfikacji klubowej zaraz za Mazowsze Teresin i Suples Kraśnik.

* Zajrzyj również na stronę LKS Ceramik (kliknij)