45820078
grafika
Puchar Polski Kadetów w Zapasach

W dniach 9 i 10 czerwca w Brzegu Dolnym na zawodach zapaśniczych spotkało się 130 najlepszych kadetów z całej Polski, przybyli również reprezentanci z Węgier, Litwy i Niemiec. W turnieju wystartowała także krotoszyńska silna grupa licząca 7 zawodników.

Bezapelacyjne najlepszym naszym zawodnik był Szymon „Gumiś” Wojtkowski, który w kat. 69 kg pokonał m.in. reprezentanta Węgier i Niemiec zdobywając złoty medal.

Na najniższym stopniu podium stanął także w kat. 58 kg Eryk Gibasiewicz, który w walce o brązowy medal pokonał Niemca Wejgandta Viktora, a po drodze niestety wyeliminował z gry swojego brata Artura, który turniej zakończył na 8 pozycji.

Ostatecznie Ceramik zajął 5 miejsce – ustępując reprezentacji Niemiec, Węgier oraz reprezentacji Landów Sachsen i Sachsen-Anhalt, a zostawiając za sobą reprezentacje Litwy i wszystkie kluby z Polski.

ikona daty14-06-2017, 14:13 ikona autorammc ikona wyświetleń1398