Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Wiadomości
Mecz: TVN - Krotoszyn - fotogaleria

Kolejne spotkanie drużyn telewizji TVN i krotoszyńskich samorządowców okazało się sympatycznym wydarzeniem towarzyskim, sportowym i społecznym.

Robert kibicował krotoszynianom

- Niewiele zabrakło naszym do tego by wygrać - Robert Sobański nie mógł sobie darować, że przegraliśmy. 9-letni chłopiec, na rzecz którego zagrały obie drużyny był jednym z najaktywniejszych kibiców meczu. Przywitał zawodników wraz ze starostą krotoszyńskim Leszkiem Kulką, a potem gratulował po zakończonej walce wspólnie z burmistrzem Julianem Joksiem.

Konto Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zasilone zostanie pieniędzymi z kwesty prowadzonej przez harcerzy z 26 DH, a także z konkursów w rzutach wolnych oraz wpisowego od uczestników Mistrostw Świata w Rzucie Beretem (ok. 1000 zł). Do akcji włączyli się także zawodnicy Lecha Poznań. Przekazane przez nich dwie koszulki klubowe z podpisami znalazły nowych właścicieli. Jedną wystawiono na licytację, drugą w imieniu lechitów wręczył Robertowi redaktor Wojciech Miller z Gazety Poznańskiej.
Jako organizatorzy zbiórki pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli nasz cel - osobom, które wrzucały niemałe kwoty do harcerskich puszek, zawodnikom obu drużyn, uczestnikom konkursów i licytacji, samorządowcom, a także ekipie OSiR z Ryszardem Nowaczykiem na czele oraz Romanowi Wośkowi, Bogdanowi Chytrowskiemu, jak również rodzinie Roberta, która licznie stawiła się na boisku i nadawała ton zabawie. Goście z TVN obiecali, że przyjadą do Krotoszyna za rok.

[Marzena WIŚNIEWSKA - 'Informacje Regionalne']

######## UWAGA! ######## Pieniądze można wpłacac na konto Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z dopiskiem: 'na Roberta Sobańskiego',
nr konta:   09 1090 1157 0000 0001 0055 1775

TO BYŁY EMOCJE - Strażnik miejski gwiazdą TVN

Spotkanie krotoszyńskich samorządowców z ekipą telewizji TVN dostarczyło licznie przybyłym widzom wielu wrażeń. Losy pojedynku ważyły się do samego końca.

Już w 9. minucie padł gol dający prowadzenie gościom. Zawioła dojrzał dobrze ustawionego Bielińskiego, który technicznym strzałem z 17 metrów, umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Po 120 sekundach gracze TVN-u cieszyli się po raz drugi, a bramkę zdobył  Pacholczak egzekwując wolny z okolic 20. metra. Nie minęły dwie minuty, a miejscowi zdobyli kontaktowego gola. W polu karnym podcinany był  Majchszak, a  Wronecki nie dał szans na obronę  Szaniawskiemu. Przez kolejne minuty przeważali gospodarze, ale akcje Mariusza Kota i niezwykle aktywnego Wroneckiego nie przyniosły wyrównującej bramki.

Goście widząc co się swięci, przenieśli ciężar gry na połowę rywala. Dało to efekt w 29 minucie gry, kiedy to na lewym skrzydle Popowski, założył piłkarską siatkę interweniującemu Chlebowskiemu i po chwili znalazł się w polu karnym. Zawodnik TVN-u został sfaulowany przez Orzechowskiego i arbiter wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Pacholczak. Zdeterminowani krotoszyniacy chcieli jak najszybciej odrobić straty. Kilka chwil po stracie trzeciej bramki, gospodarze za sprawą Szymczaka zdobyli drugiego gola.

W przerwie odbył się konkurs rzutów wolnych z połowy boiska. Najlepszym wykonawcą stałeych fragmentów gry okazał się Adam Krystek, który w pokonanym polu zostawił między innnymi burmistrza Juliana Joksia. Gdy piłkarze regenerowali siły spiker ogłosił, iż w jednym ze starć kontuzji doznał bramkarz TVN-u. Z podejrzeniem złamania palca udał się więc do szpitala, a jego miejsce między słupkami zajął Kazimierz Reyer (na co dzień - straż miejska) - i ta zmiana okazała się niezwykle ważna dla spotkania!

Od pierwszych minut drugiej odsłony przeważali miejscowi. Bramkę Reyera atakowali kolejno Majchszak, Ryszard Czuszke i Wronecki. Goście odgryźli się jedną, ale za to skuteczną akcją. Na samodzielną walkę z obrońcami zdecydował się Krzyżanowski. Strzał z linii 17. metra  - lecącej piłki nie potrafił jednak zatrzymać Szczęsny i ta ugrzęzła w prawym rogu  bramki. Nastepnie dwukrotnie swoich sił próbował ponownie Majchszak, ale wynik nie ulegał zmianie. Również bardzo ładny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Kota nie przyniósł samorządowcom niczego poza rożnym. Wreszcie na indywidualny rajd zdecydował się Tomczak. Na środku pola otrzymał dobrą piłkę od Brodziaka, minął obrońcę i pewnie pokonał  Reyera. Ale pan Kazimierz nie dał się już pokonać. Odpierał ataki swoich krajan, jakby miał podpisany kontrakt gwiazdorski z TVN!. Znów przegrana, ale po wyrównanej walce!

* Krotoszyńscy samorządowcy - Telewizja TVN - 3:4 (2:3)
Bramki: 0:1 - Grzegorz Bieliński (9'), 0:2 - Wojciech Pacholczak (11'), 1:2 - Waldemar Wronecki (13'karny), 1:3 - Piotr Popowski (29' karny), 2:3 - Adam Szymczak (32'), 2:4 - Sebastian Krzyżanowski (44'), 3:4 - Ryszard Tomczak (63')

Skład reprezentacji TNV-u: Sebastian Szaniawski - Wojciech Zawioła, Michał Migielski, Tomasz Zubilewicz - Grzegorz Bieliński - Łukasz Bieliński, Marcin Winek, Wojciech Pacholczak (ktp.), Marcin Górniakowski - Rafał Morycz, Piotr Popowski, na zmiany wchodzili: Sebastian Krzyżanowski i Kazimierz Reyer.

Skład Samorządowców: Damian Szczęsny - Waldemar Wujczyk, Sławomir Chlebowski, Adam Augustyniak - Roman Wosiek - Przemysław Jędrkowiak, Ryszard Tomczak, Ryszard Czuszke, Zbigniew Brodziak - Grzegorz Majchszak, Waldemar Wronecki, na zmiany wchodzili: Kazimierz Reyer, Maciej Orzechowski, Mariusz Kot, Adam Szymczak, Janusz Dudziak, Wojciech Miller.

[Daniel BORSKI - 'Informacje Regionalne']

Kliknij na zdjęciu aby uzyskać powiększenie
(krotoszyńscy samorządowcy)

Robert Sobański

(drużyna TVN)

Kliknij na zdjęciu aby uzyskać powiększenie (drużyna Krotoszynian)
górny rząd od lewej:
Waldemar Wronecki, Ryszard Czuszke, Adam Szymczak, Maciej Orzechowski,
 Sławomir Chlebowski, Damian Szczęsny (bramkarz), Przemysław Jędrkowiak,
 Janusz Dudziak, Zbigniew Brodziak, Waldemar Wujczyk,
dolny rząd od lewej:
Ryszard Tomczak, Mariusz Kot, Kazimierz Reyer, Adam Augustyniak,
  Grzegorz Majchszak, Wojciech Miller (gdzie jest Roman Wosiek?)

Bramkarz TVN-u (do przerwy): Sebastian Szaniawski

Kazimierz Reyer oddaje strzał (w pierwszej połowie grał w krotoszyńskim zespole)

Burmistrz Krotoszyna wręcza puchar dla zwycięzców

Puchar za drugie miejsce odbiera kapitan drużyny samorządowców - Ryszard Czuszke