Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
45833021
Wiadomości
grafika
Taekwon-do - wielki sukces naszych zawodników!

W dniu 5 listopada 2017 r. w Zduńskiej Woli odbyły się Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej Taekwon-Do ITF. Krotoszyński klub Halla-San reprezentowało 8 zawodników. Wielkim sukcesem jest to, że każdy z zawodników przywiózł przynajmniej dwa medale!

Najmłodsi zawodnicy – Młodzicy (4-9 lat) rywalizowali w konkurencjach:
- techniki szybkościowe: najwięcej kopnięć w tarczę w ciągu 15 sekund,
- techniki specjalne: kopnięcie dosiężne w packę podnoszoną coraz wyżej,
- walki kalaki (walka miękką pałką).

Natomiast nieco starsi – Kadeci (10-13 lat) mogli wykazać swoje umiejętności w konkurencji technik specjalnych, układów formalnych oraz walki SEMI-HOGO. Semi-hogo jest to walka sportowa - przerywana w pełnych ochraniaczach,  dodatkowo zawodnicy zakładają ochraniacz na tułów (hogo).

Zdobycze zawodników na Mistrzostwach Ziemi Łódzkiej Taekwon-do ITF:
 - Agata Gidaszewska (młodzik) - 3 złote medale,
 - Anastazja Lesznik (młodzik) - 3 srebrne medale,
 - Ignacy Rosik (młodzik) - 2 złote medale,
 - Antoni Gidaszewski (młodzik) - 2 brązowe medale,
 - Krzysztof Szymański  (młodzik) - 2 brązowe medale,
 - Oliwier Gubański (młodzik) - 1 srebrny oraz 1 brązowy medal.

Na wyróżnienie zasługują Borys Wąchała oraz Franciszek Rosik, którzy po raz pierwszy startowali w kategorii Kadetów co wiązało się z pierwszą w życiu walką sportową na zawodach. Wielkie gratulacje dla obu chłopców, ponieważ oboje wywalczyli srebrne medale w walkach! Dodatkowo Borys zdobył brąz w technikach specjalnych, a Franek w tej samej konkurencji wywalczył srebro.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, dlatego że po zmianie federacji był to ich pierwszy start na zawodach, co wiąże się z nie małym stresem, a mimo tego zawodnicy dali z siebie jak zawsze 110% i poradzili sobie naprawdę świetnie – zgodnie stwierdzili trenerzy Maja Staruch i Piotr Tomczak.

ikona daty20-11-2017, 15:22 ikona autoraaa ikona wyświetleń4002