45828551
grafika
KS Krotosz na XXXIV Biegu Zimowym w Jarocinie

W kolejnym tygodniu po udanym starcie w Trzemesznie grupa biegaczy KS Krotosz wystartowała w sobotę 17.02.2018 w XXXIV Biegu Zimowym w Jarocinie na dystansie 8,5 km. Bieg ten jest dość specyficzny z uwagi na trasę, która w całości prowadzi duktami leśnymi oraz na start zawodników, gdzie odbywa się tzw „systemem narciarskim” co 30 sekund. W tym roku warunki atmosferyczne sprzyjały zawodnikom w uzyskiwaniu dobrych wyników, gdzie trasa była sucha i nie trzeba było zmagać się z trudnościami w postaci kałuż wody w wielu miejscach, jak to było w latach poprzednich.

Nasi zawodnicy wypadli w tym biegu bardzo dobrze uzyskując w sumie 6 miejsc na podium w różnych kategoriach wiekowych.

Wśród kobiet w kategorii open zwyciężyła Justyna Olejniczak powtarzając sukces z ubiegłego tygodnia z Trzemeszna, gdzie również była najszybsza wśród kobiet, uzyskując czas 32.25 s. Kolejną zawodniczkę wyprzedziła o 1 minutę i 30 sekund.

W kategorii M40 zwyciężył Karol Olejniczak z czasem 32.09, trzecie miejsce w tej samej kategorii zajął Rafał Sójka 35,26 s, w kategorii M50 zwyciężył Marian Poczta z czasem 34,5 s, w kategorii M-16 trzecie miejsce dla Sergiusza Sójki – czas 33,51 s. Nagrodę za zajęcie 3 miejsca w kategorii M30 odebrał także Krzysztof Maciejewski z czasem 32,05.

Wyniki pozostałych zawodników KS Krotosz:

Grzempowski Piotr – 32,18

Marciniak Jarosław – 39,33

Początek tego roku rozpoczął się bardzo dobrze dla naszych zawodników. Widocznie bardzo dobrze została przepracowana zima, przez co rozpoczęli starty od kilku zwycięstw i oby wraz z rozpoczynającym się sezonem było jeszcze więcej informacji o sukcesach naszych zawodników.