Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827456
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
XI Krotoszyńska Setka Rowerowa

 

15 września odbyła się XI edycja Krotoszyńskiej Setki Rowerowej, której organizatorami były Klub Turystyki Rowerowej „Peleton” oraz Zarząd Oddziału PTTK w Krotoszynie. Przed godz 7.00 organizatorzy już oczekują na uczestników. Niestety niebo bardzo zachmurzone i mamy tylko nadzieję, że sprawdzi się prognoza i przed południem wyjdzie słońce. Powoli zjeżdżają się uczestnicy. Najpierw rejestracja w sekretariacie oraz odbiór pakietu na który składają się znaczek rajdowy, dwa bony żywnościowe, mapka oraz kanapka i butelka wody. Komandor Setki Jasiu Grząka zaprasza uczestników na schody Ratusza do zrobienia tradycyjnej fotki.

Następnie wita uczestników Setki i przedstawia w skrócie jej przebieg. Zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo ponieważ Setka odbywa się na drogach publicznych przy otwartym ruchu drogowym. Informuje, że poszczególne grupy oznaczone są kolorami i mają swoich prowadzących, a całość ubezpiecza auto Straży Miejskiej z Krotoszyna. Wreszcie ruszamy na trasę. Ulicami Zdunowską, Klonowicza, Łąkową i Bolewskiego i dalej ścieżką rowerową zmierzamy do Chachalni. Stąd przez Sulmierzyce, Bartniki i Bogdaj do Mojej Woli. Mieliśmy trochę kłopotów na trasie pomiędzy Możdżanowem a Moją Wolą z powodu błota i kałuż.

W Mojej Woli krótki postój, aby obejrzeć niestety niszczejący od ponad 40 lat XIX w. pałac księcia brunszwicko-oleśnickiego Wilhelma. Ciekawostką jest to, że cały pałac obity jest od zewnątrz naturalnym korkiem.

Jedziemy dalej. Pogoda się poprawia i mamy już słońce, ale pogarsza się nawierzchnia dróg. Zastanawiamy się kiedy powiat milicki zabierze się za remont lub budowę dróg we wschodniej części powiatu. Przez Kuźnicę Czeszycką, Kotlarkę i Żeleźniaki jedziemy do Krośnic. Tu na terenie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej mamy zaplanowany postój i poczęstunek. Panie z obsługi przygotowały gorące napoje i bardzo duże kawały słodkiego pieczywa. W trakcie posiłku A.Azgier zaprasza do udziału w konkursie krajoznawczym z trasy Setki. Po odpoczynku i zebraniu kartek z odpowiedziami ruszamy dalej. Najpierw ciężko pod górkę do Wierzchowic, a następnie lekko, bo z wiatrem i z górki aż do Czatkowic. Kolejne mijane miejscowości to Grabownica, Ruda Milicka, piękne stawy Słoneczny Górny i Dolny i pędzimy do Trzebicka. Tu też trochę problemów, bo znów pod górkę i pod wiatr. Na szczęście to ostatnia przeszkoda i po krótkim postoju (by ci którzy tu jeszcze nie byli mogli poczytać o tym zabytku i go obejrzeć) ruszamy przez Wężowice, Zwierzyniec i Ujazd do Krotoszyna.

W dobrej kondycji, wszyscy cali i zdrowi meldujemy się punktualnie o godz 15.00 na mecie Setki czyli na strzelnicy KBS w Krotoszynie. Najpierw smaczna i pożywna zupa, a następnie kawa, herbata i słodkie ciasto. Rozpoczynamy formalne podsumowanie i zakończenie Setki. Komandor zaprasza wszystkich przed budynek strzelnicy, a A.Azgier wywołuje najliczniejsze grupy uczestniczące w Setce do obioru pamiątkowych statuetek.

Najliczniejszymi grupami w tym roku była grupa z Kościana przed Ostrowem i Lesznem. Puchary wręcza komandor Setki Jan Grząka. Następnie A.Azgier wywołuje pięć osób (po dwóch dogrywkach), które zajęły miejsca nagrodzone nagrodami rzeczowymi: 1.Kazimierz Jankowiak Włoszakowice, 2.Agnieszka Kasprzyk Słupca, 3.Marlena Pawlik Sulmierzyce, 4.Witczak Karolina Krotoszyn i 5.Patrycja Zalewska Strzałkowo.

Nagrodzono także najsłabszego uczestnika konkursu z prośbą by się nie załamywał i już od jutra przygotowywał się do kolejnego konkursu w 2019 r. Najstarszym uczestnikiem wśród gości okazał się Kaziu Jankowiak rocznik 1946 z Włoszakowic (a wśród wszystkich uczestników A.Azgier rocznik 1945), a najmłodszym 9-letni Oskar Łukowicz z Ostrowa Wlkp, którzy otrzymali specjalne nagrody. Na zakończenie komandor Setki podziękował uczestnikom za udział i bezpieczną jazdę, koleżankom i kolegom z Peletonu oraz prezesowi ZOPTTK Karolowi Piotrowskiemu i kierownicze biura Oli Piotrowskiej za trud zorganizowania i przeprowadzenia naszej sztandarowej imprezy po czym dokonał zamknięcia Setki zapraszając do udziału w następnych.

O godz 17.00 na biesiadzie na strzelnicy spotkali się organizatorzy i ci z uczestników, którzy zostali na noclegu by podzielić się wrażeniami z przebiegu naszej Setki, powspominać inne rajdy i zloty oraz umówić się na czekające nas jeszcze w tym roku Rajdy i zloty w Ostrowie Wlkp, Śremie, Kaliszu i Poznaniu.

To była kolejna świetnie zorganizowana i przeprowadzona impreza, która mogła być zorganizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn, Starostwa Powiatowego oraz sponsorów: Centnas, Euromaster D.Kroczaka, Hardbit, Mech Masz Z.Śniecińskiego, Mil-Trans T.Milera, salon rowerowy „Pro Activa” i Eko Siódemka, którym serdecznie w imieniu organizatorów i uczestników dziękujemy.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Antoni Azgier

ikona daty18-09-2018, 11:01 ikona autoraPB ikona wyświetleń1224
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt