45827164
Siatkarze w półfinałach Mistrzostw Polski (fot.)

Wielkim sukcesem zakończył się start siatkarzy UKS Piast Krotoszyn w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej.

Mistrzostwa  odbywały się  w Drawsku Pomorskim 24 i 25 marca. Cztery zespoły z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego walczyły o awans do półfinałów. Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym miały wyłonić dwa najlepsze zespoły, które awansują do dalszych rozgrywek.

W pierwszym meczu krotoszynianie pokonali mistrza woj. pomorskiego SPS Lębork 2:1 (25:19,21:25,15:11), w drugim meczu, po pasjonującej walce i przy ogłuszającym dopingu miejscowych kibiców, ulegli gospodarzowi turnieju Olimpijczykowi Drawsko Pomorskie 1:2 (22:25,25:23,13:15), by w ostatniej potyczce wysoko pokonać MSPS Inowrocław 2:0 (25:13,25:13).
Turniej wygrali młodzicy z Drawska Pomorskiego, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Krotoszyna, zaś SPS Lębork uplasował się na trzeciej pozycji. Czwarte miejsce przypadło Inowrocławiowi. Dwa pierwsze zespoły awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski.
Turniej półfinałowy odbędzie się w Warszawie, w dniach od 13 do 15 kwietnia br., z udziałem MKS MOS WOLA Warszawa, KS Gwardia Wrocław, KS Stal Stalowa Wola i UKS Piast Krotoszyn.

UKS Piast grał w składzie: Blecha Piotr, Ide Patryk, Kowal Marcin, Blecha Mateusz, Grenda Bartłomiej, Orzechowski Grzegorz, Skrzypczak Dawid, Sobański Mateusz, Kałka Karol, Gajowczyk Kacper, Kubeczak Dominik, Brylewski Jakub, Wasielewski Mateusz, Budnik Kacper.