45827172
KLS - wyniki finałów

14 kwietnia 2007 r. w hali OSiR odbyły się finały kończące sezon 2006/07 Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki. Wystapiły w nim wszystkie drużyny.

W meczu o 7 m-ce Czarni Zduny wygrali z F.P.Biadki 2:0, a o 5 m-ce sporą niespodziankę sprawili zawodnicy Wieży Koźmin pokonując Team 2:1. Jest to dla nich jak dotąd największy sukces. Oba pierwsze mecze toczone były do dwóch wygranych setów. W meczu o 3 m-ce drużyna Metalu (v-ce lider po rundzie zasadniczej, zwycięzca sezonów 2002/03 i 2004/05) rozpoczęła dobrze, wygrywając pierwszego seta, jednak w kolejnych nie dali rady AT przegrywając 1:3. Zwycięzcy powtórzyli osiągnięcie sprzed roku, gdzie również zajęli 3 m-ce.

Mecz o mistrzostwo sezonu pomiędzy BM-Eko a Hardbitem (zeszłoroczny v-ce mistrz) zapowiadał się bardzo emocjonująco. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a wygrali go zawodnicy HB. Kolejny set należał wyłacznie do BM-Eko prowadząc aż 15:5. Przeciwnicy nadrobili stratę, ale była ona zbyt duża. Dalsza część meczu przebiegała na zmianę, trzeciego wygrał Hardbit, a czwartego seta BM-Eko doprowadzając do ti-breaka. W dogrywce ostro rozpoczęli ci drudzy wypracowując sobie przewagę punktową i do zmiany stron boiska przystępując z wynikiem 8:6. Dalsza część nadal należała do BM-Eko zdobywając 5, a przeciwnicy 2 punkty, doprowadzając do wyniku 13:8. Gdy wszystko wskazywało, kto zdobędzie puchar sezonu, bardzo dobrze zaczął blokować Jarosław "Ogór" Wojciechowski, zapewniając wiele emocji w końcówce. Drużyna Hardbitu "odżyła" i nie oddała już ani jednego punktu wygrywając 15:13 i tym samym zdobyli mistrzostwo obecnego sezonu KLS. Mecz podobał się zgromadzonym kibicom z powodu wielu efektownych akcji z jednaj jak i z drugiej strony. Był to najciekawszy i najbardziej wyrównany finał w historii KLS.

Skład Hardbitu: Łukasz Marszałek, Jarosław Wojciechowski, Waldemar Kaczmarek, Maciej Stachowiak, Hieronim Skrzypczak, Andrzej Wachowiak, Tomasz Wojciechowski, Błażej Szwacki, Wojciech Wojciechowski, Stanisław Skrzypczak.

Po finale obyło się uroczyste wręczenie pucharów i medali przez zarząd KTPS. Zostały wręczone także indywidualne nagrody dla najlepszego zawodnika do 30 lat (Łukasz "Długi" Marszałek - Hardbit) i powyżej 30 lat (Grzegorz Wiertlewski - BM-Eko).

Krotoszyńskie Towarzystwo Piłki Siatkowej składa podziękowanie za pomoc w zorganizowaniu turnieju finałowego dla Starostwa Powiatowego, OSiRu, sponsorom i wszystkim kibicom piłki siatkowej za wspaniałą atmosferę. [Tomasz Wojciechowski]