45827176
Piast w półfinałach (fot.)

Półfinał Mistrzostw Polski był dla młodych siatkarzy krotoszyńskiego UKS Piast kolejnym etapem zmagań o tytuł klubowego mistrza Polski.

Wicemistrzowie Wielkopolski z powodzeniem przebrnęli 24 i 25 marca przez ćwierćfinał w Drawsku Pomorskim, awansując do półfinału. W meczu z MOS Wola, gospodarzem półfinału, krotoszynianie prowadzili początkowo 1:0, 3:1, 5:3, 8:7, potem bardzo mocna zagrywka gospodarzy w połączeniu z dopingiem miejscowych kibiców odebrały im wiarę w zwycięstwo. W drugim secie było lepiej, ale brak koncentracji i wiary udzielił się w końcówce spotkania i dlatego warszawiacy cieszyli się z pierwszych punktów w półfinałach.
Do meczu z Gwardią Wrocław krotoszynianie wyszli skoncentrowani i nastawieni bojowo. Pierwszy set toczył się pod ich dyktando, lecz pod koniec tej partii straty zaczęli odrabiać wrocławianie. W wyrównanej końcówce seta więcej szczęścia mieli rywale i to oni zdobyli ostatni punkt (26:24). W drugim secie siatkarze Piasta opanowali boisko (prowadząc w pewnym momencie już 19:8). O wyniku spotkania zadecydował tie-brek, ten jednak nie ułożył się po naszej myśli i wrocławianie, wygrawszy partię 15:10, cieszyli się ze zwycięstwa.
Druga wygrana zespołu MOS WOLA wytworzyła szansę awansu Piasta do finału z drugiej pozycji, trzeba by tylko wygrać mecz z zespołem ze Stalowej Woli 2:0. Początek meczu na to wskazywał - krotoszynianie prowadzili 3:1, 6:3, 12:8, 18:15, ale pod koniec seta rywale zaczęli odrabiać straty, wygrywając tę partie 25:21. Był to więc koniec marzeń o awansie Do drugiego seta Piast przystąpił w zmienionym składzie, dzieki czemu wszyscy zawodnicy mogli zaprezentować się na parkiecie, i tu przewaga Stalowej Woli była już bezdyskusyjna - wygrała 25:13.
W zgodnej opinii trenerów zespołów uczestniczących na tym etapie rozgrywki półfinałowe były najtrudniejsze. Zdaniem trenera siatkarze Piasta są już zmęczeni długim sezonem - bez większej przerwy od października uczestniczą w rozgrywkach klubowych i szkolnych - dlatego widać lekką zniżkę formy. Pomimo to chłopcy godnie zaprezentowali się w Warszawie, szkoda tylko, że nie udało się awansować.
Skład UKS Piast: Piotr Blecha, Patryk Ide, Marcin Kowal, Mateusz Blecha, Bartłomiej Grenda, Grzegorz Orzechowski, Dawid Skrzypczak, Mateusz Sobański, Karol Kałka, Kacper Gajowczyk, Dominik Kubeczak, Jakub Brylewski, Mateusz Wasielewski, Kacper Budnik, trener Piotr Robakowski.
Wyniki
MOS Wola Warszawa - Piast Krotoszyn 2:0, 25:12, 25:17 Dwójka Stalowa Wola - Gwardia Wrocław 2:0, 25:17, 25:20 Piast Krotoszyn - Gwardia Wrocław 1:2, 24:26, 25:16, 10:15 MOS Wola Warszawa - Dwójka Stalowa Wola, 2:0, 25:21, 25:21 Dwójka Stalowa Wola - Piast Krotoszyn 2:0, 25:21, 25:13 Gwardia Wrocław - MOS Wola Warszawa 0:2, 21:25, 11:25