45827201
Fotogaleria z meczu

W niedzielę 27 maja 2007 r. na stadionie OSiR w Krotoszynie odbył się mecz reprezentacji Samorządu Powiatu Krotoszyńskiego oraz Samorządu Miasta i Gminy Krotoszyn. Wygrali...

... samorządowcy Miasta i Gminy Krotoszyn 6:1.

Spotkanie miało charakter charytatywny. Zbierano wolne datki na rzecz Grzegorza Szczepaniaka, niepełnosprawnego mieszkańca Roszek, podopiecznego Warsztatu Terapii Zajęciowej, który w 2005 roku uległ ciężkiemu wypadkowi motocyklowemu i teraz porusza się tylko na wózku inwalidzkim.

Ci co nie przybyli mogą żałować, gdyż mecz stał na wysokim poziomie, a piłkarzom - amatorom nie przeszkadzała nawet wysoka temperatura. Drużynom kibicowali - starosta Leszek Kulka i burmistrz Julian Jokś.

Początkowo przewagę zyskało starostwo, ale ani Maciejowi Koteckiemu, ani dwukrotnie Waldemarowi Wroneckiemu nie udało się pokonać Kazimierza Reyera, który później jeszcze nie raz popisywał się wspaniałymi paradami. Z upływającym czasem role się odwróciły i warunki zaczęło dyktować miasto. W 17 min. atak Janusza Dudziaka w ostatniej chwili przerwał Janusz Baszczyński, a po strzałach Przemysława Jędrkowiaka i Sebastiana Kończaka dobrze interweniował Krzysztof Marcinkowski. W 22 i 26 min. dwie bramki zdobył Kończak, a tuż przed przerwą (grano 2 x 37 min.) trzeciego gola zdobył Dudziak. Starostwo, którego trenerem został Jerzy Andrzejewski, już wtedy było więc w trudnej sytuacji, a rywale, prowadzeni, przez cały czas reagującego na boiskowe wydarzenia, Czesława Wojniusza, po zmianie stron nadal nie zwolnili tempa.

Tuż po wznowieniu gry w słupek trafił Przemysław Jędrkowiak - dobijał piłkę Adam Augustyniak, ale bramkarz powiatu był na posterunku. W 43 min. czwartego gola zdobył Jędrkowiak. Cztery minuty potem, sędzia główny Tomasz Mielcarek, któremu pomagali Adrian Waszkiewicz i Maciej Parczyński, podyktował rzut karny dla starostwa. Reyer wyczuł co prawda intencje Wroneckiego, ale strzał był na tyle silny, że piłka znalazła się w sieci. W 50 min. po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Kończak, który chwilę potem miał następną okazję, ale tym razem minimalnie spudłował. Ambitni powiatowi też oczywiście nie rezygnowali ze zmiany coraz bardziej niekorzystnego dla nich wyniku, m.in. Dariusz Ryba miał dwie okazje, ale oba strzały były niecelne. Poza tym kilkakrotnie skutecznie interweniował Reyer. Tymczasem w 34 min. szóstego gola dla miasta zdobył Adam Szymczak, jakby rewanżując się za fatalne swoje pudło sprzed 10 minut. [wb]