45827303
Piast wygrywa bezapelacyjnie! (fot.)

Siatkarze UKS Piast Krotoszyn awansowali do półfinału mistrzostw Polski.

Wielkim sukcesem zakończył się start siatkarzy UKS Piast Krotoszyn w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. W sali sportowej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie 29 i 30 marca cztery zespoły z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego walczyły o awans do półfinału. Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym miały wyłonić dwa najlepsze zespoły, które awansują do dalszych rozgrywek.
W pierwszym meczu krotoszynianie pokonali wicemistrza woj. zachodniopomorskiego DMKS Delfin Darłowo 2:0 (26:24,25:21), w drugim meczu - po pasjonującej walce i przy ogłuszającym dopingu miejscowych kibiców - pokonali wicemistrza woj. pomorskiego UMKS Jurand Malbork 2:0 (25:20,25:22). W ostatniej potyczce Piast zwyciężył najlepszy zespół woj. kujawsko-pomorskiego MSPS Inowrocław 2:0 (26:24,25:23).
Młodzicy z Krotoszyna zajęli pierwsze miejsce w całym turnieju. Drudzy byli zawodnicy z Malborka, MSPS Inowrocław uplasował się na trzeciej pozycji, a ostatnie miejsce przypadło siatkarzom z Darłowa. Dwa pierwsze zespoły awansowały do półfinału mistrzostw Polski.
Turniej półfinałowy odbędzie się 26 i 27 kwietnia w Krotoszynie z udziałem AZS UWM I Olsztyn, AKS Resowia Rzeszów, MMKS Kędzierzyn Koźle i UKS Piast Krotoszyn.

UKS Piast grał w składzie: Kaczmarek Tomasz, Paluszek  Michał, Przybylski Sebastian, Tanaś  Michał, Łuczak Daniel, Witek  Wojciech, Klonowski  Bartosz, Konarkowski  Karol, Małecki  Krystian, Gajowczyk  Kacper, Taciak Jakub, Gościniak  Szymon.  Trener: Horyza Tomasz.