45827307
Krotosz na półmaratonie

I Półmaraton Ślężański odbył się z udziałem dwóch „twardzieli” z Krotosza

29 marca o godz. 11:15 po wystrzale z armaty ustawionej na rynku w Sobótce 650 zawodników wybiegło na atestowaną trasę klasycznego półmaratonu (21,975 km) wokół Masywu Ślęży. Byli wśród nich także biegacze z Krotosza.
Debiutancki bieg ukończyło 618 osób, w czym nie przeszkodziła ani zmienna pogoda, ani przełęcz legendarnych Tąpadeł, na którą musieli się wspiąć podczas biegu wszyscy zawodnicy.
W kategorii Open mężczyzn triumfował bezapelacyjnie ks. Rafał Gniła z WKB META Lubliniec (1:14:09). Wśród kobiet zwyciężyła zaś reprezentantka MaratonyPolskie.PL TEAM - Anna Balbus (1:36:16).
Klub sportowy „Krotosz” reprezentowało tym razem dwóch śmiałków. Czesław Sienkiewicz zajął wysokie 25. miejsce w klasyfikacji generalnej i 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej M-50 z wynikiem 01:24:23. Jan Knapik - 290 miejsce w generalce i 84 w kat. M-40 z wynikiem 01:49:14.