45827311
Srebrni medaliści z G3 (fot.)

Sukcesem zakończył się udział siatkarzy reprezentujących Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie w rozgrywkach piłki siatkowej Wielkopolskiej Gimnazjady.

Krotoszynianie pomyślnie przeszli kolejne etapy rozgrywek: mistrzostwa powiatów,  półfinały,  finały rejonu oraz półfinały wojewódzkie, by w finale rozgrywanym 7 maja 2008 w nowoczesnej hali pilskiego MOSiR-u (swoje spotkania rozgrywa tutaj zespół LSK- Farmutil Piła) przy licznie zgromadzonej publiczności walczyć o medale IX Gimnazjady.

W turnieju uczestniczyły cztery najlepsze zespoły tegorocznych rozgrywek. W pierwszym meczu aktualny mistrz Polski G 5 Piła (zespół, który 10 maja na Sardynii wziął udział w mistrzostwach świata w piłce siatkowej gimnazjalistów) stoczył nieoczekiwanie zacięte spotkanie z innym pilskim Gimnazjum - G 6 wygrywając dopiero w tie-breaku.
W drugim spotkaniu zmierzyły się G 3 Krotoszyn z G 2 Turek. Krotoszynianie wygrali w dwóch setach do 21 i 14. W drugim secie gimnazjaliści z Krotoszyna nie pozostawili swoim przeciwnikom złudzeń kto zasługuje na finał, prowadzili od początku 6:2, 10:4, 17:10 wygrywając do 14.
W finale pocieszenia lepsi okazali się Pilanie wygrywając 2:1 z gimnazjalistami z Turku.
Mecz finałowy od początku nie układał się gimnazjalistom z Krotoszyna, chłopcy nie mogli złapać właściwego rytmu gry. Gimnazjaliści z Piły wygrali mecz w dwóch setach do 16 i do 17.

Stawką finału był awans do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w tym roku w Elblągu, gdzie gimnazjaliści z Piły będą zaliczać się do faworytów.
Zwycięstwo Gimnazjalistów z Piły nie było niespodzianką. To utytułowany zespół, aktualny mistrz Polski młodzików oraz mistrz Polski ubiegłorocznej Gimnazjady. Zespół ma w swoim składzie trzech zawodników z reprezentacji Polski, oraz bardzo dobrego zawodnika z Białorusi.

MVP turnieju finałowego został Białorusin reprezentujący G 5 Piła - Siergiej Gierżot.

Gimnazjum 3 reprezentowali: Grenda Bartłomiej, Sobański Mateusz, Gajowczyk Kacper, Kałka Karol, Blecha Piotr, Kubeczak Dominik, Orzechowski Grzegorz oraz Kowal Marcin, Skrzypczak Dawid , Blecha Mateusz, Budnik Kacper, Małecki Krystian, Ide Patryk, Paluszek Michał, Brylewski Jakub, trenerzy: Piotr Robakowski, Tomasz Horyza.