Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827321
Wiadomości
Trzeci w Europie

W dniach 18 - 20 lipca br. w Koszycach na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Starszych w zapasach w stylu wolnym.

Zawodnik Ceramika Krotoszyn Szymon Stasierski odniósł wielki sukces, zajmując III miejsce w kategorii 96 kg.
Medal Szymona to także powód do radości dla klubu, który ostatni medal na mistrzostwach Europy zanotował kilkanaście lat temu. Na krajowych rozgrywkach 6 lat temu wysoką pozycję zdobył Krystian Brzozowski, także w grupie juniorskiej.
Szymon Stasierski na mistrzostwach Europy startował już po raz IV.
W tegorocznych w pierwszej walce przegrał minimalnie z odwiecznym rywalem z Węgier, który dotarł do finału, co umożliwiło naszemu reprezentantowi walkę w repasażach. Tam wygrał ze Słowakiem. Następnie pokonał Mołdawianina - w pierwszej rundzie 6:0. w drugiej - 2:1, plasując się tym samym na trzeciej pozycji.