Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827330
Wiadomości
Krotoszynianie biegli w Ostrowie (fot.)

26 października przez Ostrów przebiegli uczestnicy 46. Międzynarodowego Ulicznego Biegu Niepodległości w Ostrowie.

Celem biegu było uczczenie 90. rocznicy odzyskania niepodległości oraz popularyzacja biegów ulicznych. Na starcie pojawiło się 238 biegaczy z Polski i z Ukrainy, wśród nich byli także sportowcy z naszego powiatu. Do pokonania mieli trasę o długości 10 km.

Triumfatorem wśród mężczyzn został 32-letni biegacz z Legnicy Marek Drzała, który dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 31 minut i 21 sekund. Najlepsza wśród kobiet okazała się także przedstawicielka Dolnego Śląska, Agnieszka Ciołek z Wrocławia, która zwyciężyła w czasie 35,58 min. Każdy z zawodników za udział otrzymał pamiątkowy medal.