Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827332
Wiadomości
Krotoszynianie na trasie (fot.)

Zawodnicy z Krotoszyna biegli w półmaratonie kościańskim oraz Biegu Niepodległości w Górze.

Tylko godzinę 3 minuty i 37 sekund potrzebował Witalij Szafar z Ukrainy na pokonanie trasy IV Międzynarodowego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego zorganizowanego 9 listopada w Kościanie. Równie rekordowa była liczba osób, które w niedzielne, słoneczne popołudnie stanęły na starcie półmaratonu. Wśród 503 startujących byli poza Polakami reprezentanci Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kenii i Niemiec. Wśród pań w klasyfikacji generalnej zwyciężyła po raz czwarty Dorota Ustianowska, która na pokonanie trasy potrzebowała godzinę, 15 minut i 49 sekund.

Aż 21 zawodników z powiatu krotoszyńskiego wzięło udział w XV Jubileuszowym Ogólnopolskim Biegu Niepodległości w Górze. Była to już 15. jubileuszowa edycja jednej z najbardziej znanych dolnośląskich imprez sportowych organizowanych w Dzień Niepodległości. W imprezie wzięło udział ponad 700 uczestników, w biegu głównym na 10 km wystartowało ponad 170 biegaczy z całej Polski.
Rywalizacja o miejsca na podium rozegrała się między dwoma Ukraińcami i Markiem Drzałą z Legnicy. Lepszym finiszem popisał się legniczanin, który o kilkadziesiąt metrów wyprzedził Dimitra Dubovskiego i Sermija Okseniuka (obaj Ukraina). W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Agnieszka Janasiak z Poznania.

(knap)

Wyniki zawodników z Krotoszyna w Kościanie, dystans 21,0975 km, zawody ukończyło 491 zawodników.

tabela_400_01

skolik_kasprzak_domagaa_bieg_niepodlegoci_ostrw_2008_400_02

Wyniki zawodników z powiatu krotoszyńskiego w Górze, dystans 10 km, zawody ukończyło 173 biegaczy.