45827356
Krotoszynianie w Ostrowie (fot.)

III Maraton Ostrowski im. Marka Jakowczyka, niedziela 28 czerwca 2009 r.

Ponad 140 biegaczy z całego kraju wzięło udział w III Ostrowskim Maratonie w niedzielne przedpołudnie 29 czerwca na Piaskach – Szczygliczce.

Dla dorosłych biegaczy organizatorzy przygotowali dwie trasy o długości klasycznego maratonu liczącego 42 kilometry i półmaratonu. Przewidziano także biegi dla dzieci i młodzieży. Tegorocznym zwycięzcą biegu został Piotr Taczka z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy pokonał trasę w czasie 2 godzin 47 minut i 20 sekund. Drugi był ubiegłoroczny zwycięzca Ryszard Płochocki z Supermaratonu Kalisz, a trzeci Mariusz Ludwikiewicz z EDI-TEAM Zgorzelec.

Trzech zawodników z Krotoszyna uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Czwarty był Krzysztof Kasprzak (3:05:44) I m. w kat. M-40, ósmy - Czesław Sienkiewicz (3:14:32) II m. w kat. M-50, dziesiąte miejsce zajął Krzysztof Maciejewski (3:19:33) I m. w kat. M-20.

Natomiast w półmaratonie wystartowało 37 osób. I na tym dystansie świetnie spisali się zawodnicy KS Krotosz - szóste miejsce zajął Piotr Grzempowski (1:37:27), a ósme Roman Stawowy 1:38:34).