45827366
Rzucali beretem (fot.)

W sobotę 8 sierpnia na stadionie miejskim w Krotoszynie odbyły się XIV Mistrzostwa Świata w Rzucie Beretem zorganizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji "Wodnik" w Krotoszynie.

Do zawodów zgłosiło się 51 uczestników. Po serii  eliminacyjnej 10 zawodników z najlepszymi wynikami przeszło do rozgrywek finałowych, w których kilku poprawiło swoje wyniki. Mistrzem świata w rzucie beretem został Marek Cierniewski. Rzucony przez niego beret poszybował na odległość 31,06 m. Drugie miejsce przypadło Markowi Twardowskiemu -29,87m, trzecie Wojciechowi Ostojowi - 29,72m. Ubiegłoroczny mistrz świata Józef Morgiel zajął czwarte miejsce.

Trzej najlepsi beretomiotacze otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki. Cała dziesiątka finalistów uhonorowana została pamiątkowymi medalami. Dyplomy i nagrody wręczali zastępca burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke oraz Grzegorz Majchrzak,  zastępca dyrektora CSiR "Wodnik.