45827366
26.08 - Sensacja w Kobylinie (fot.)

Do dużej sensacji doszło podczas meczu 1/32 finału Remes Pucharu Polski. IV-ligowy Piast Kobylin wyeliminował grające w Ekstraklasie Zagłębie Lubin (3:1).

Decydująca o losach meczu była końcówka pierwszej połowy, w której gospodarze (za sprawą Pośpiecha i Rejka) zdobyli dwie bramki. W drugiej odsłonie faworyci odpowiedzieli golem Micanskiego, jednak Kempiński w 85. minucie dobił "Miedziowych".

Piast już wcześniej wyeliminował wyżej notowane drużyny - drugoligowe Czarni Żagań i Lechię Zielona Góra. W meczu o awans do 1/16 finału zespół z Wielkopolski bez kłopotów ograł drużynę występującą o cztery klasy wyżej.

Spotkanie na stadionie mogącym pomieścić 800 miejsc oglądało ponad półtora tysiąca kibiców. Byli również sympatycy Zagłębia, którzy już w trakcie meczu opuszczali trybuny.

Piast zagra 22 lub 23 września w 1/16 finału z Cracovią Kraków (ekstraklasa). Losowanie odbyło się 1 września 2009 r. o godz. 16:30 w siedzibie PZPN.

* Bramki: Jakub Pospiech 33, Michał Rejek 42, Tomasz Kempiński 73 - Ilijan Micanski 66

* Skład Piasta: Dominik Sadowski - Piotr Kowalski, Jacek Biernat, Tomasz Skrzypczak, Dariusz Reyer - Mariusz Niedbała (89 Tomasz Andrzejewski), Krzysztof Kendzia, Marcin Kurzawa, Jakub Pospiech (83 Dominik Sikora) - Michał Rejek (62 Marek Nowicki), Tomasz Kempiński.

* Skład Zagłębia: Aleksander Ptak (18 Jewhen Kopył) - Adrian Błąd, Łukasz Jasiński (76 Fernando Dinis), Bartosz Rymaniak, Costa Nhamoinesu - Łukasz Hanzel, Piotr Świerczewski, Daniel Chyła (52 Kamil Jackiewicz), David Caiado - Dawid Plizga, Ilijan Micanski.

* Żółte kartki: Skrzypczak - Hanzel, Świerczewski, Chyła.