45827373
Dobry początek dla tenisistów (fot.)

19 września tenisiści stołowi Klubu Sportowego Krotosz zainaugurowali nowy sezon sportowy 2009/2010 występem na wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych.

W hali  Szkoły Podstawowej Rataje 50 odbył się I wojewódzki turniej klasyfikacyjny w kategorii seniorów i seniorek w którym wzięło udział 102 zawodników i 35 zawodniczek. Nasz  klub reprezentowali: Jarosław Maćkowiak, Radosław Malinowski, Adrian Rybak i Kamil Tomaszuk. Nie było tylko naszego czołowego zawodnika i lidera Kazimierza Wiszowatego. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy walczyli o każdy punkt. Najlepszym zawodnikiem okazał się  nasz tenisista Jarosław Maćkowiak, który w finale pokonał  3 - 1 Marka Winnickiego, reprezentującego  Trasko Ostrzeszów. Na trzecim miejscu uplasował się były zawodnik ostrzeszowskiej ekstraklasy Zbigniew Kaczmarek,  który  w  pojedynku  o  trzecie miejsce pokonał naszego zawodnika Adriana Rybaka 3 - 2 . Bardzo dobrze zaprezentował się nasz junior Kamil Tomaszuk, który zajął 6. miejsce. Natomiast Radosław Malinowski uplasował się na 34. pozycji.  Jarosław Maćkowiak będzie reprezentował 17 października województwo wielkopolskie na I Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorów w Rudzie Śląskiej.
20 września w Luboniu pod Poznaniem odbył  I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorów i  juniorek. Nasz klub reprezentował Kamil Tomaszuk, który nie dał szans swoim rywalom, pokonując wszystkich zawodników, tracąc tylko 1 seta w całym turnieju. Na 2. miejscu uplasował  się Kajetan Rosiński ze Sparty Złotów, 3. zajął Jakub Pilarski z Trasko Ostrzeszów, 4.  był Sobkowiak Jarosław z Obornik.  Kamil Tomaszuk będzie reprezentował Wielkopolskę na Ogólnopolskim turnieju w Gdańsku.