45826774
02.11 - mecz - Astra Krotoszyn - Sokół Kleczew - wynik, opis, zdjęcia

W niedzielę 2 listopada 2003 r. o godz. 14.00 na stadionie w Krotoszynie odbył się mecz o mistrzostwo IV ligi pomiędzy ASTRĄ Krotoszyn a Sokołem Kleczew. Astra wygrała 3:2.

W sobotę 8 listopada 2003 r. o godz. 14.00 wyjazdowe spotkanie pomiędzy liderem Jarotą Jarocin (39 pkt.) a wiceliderem Astrą Krotoszyn (37 pkt.) - zapraszamy wszystkich kibiców Astry do Jarocina.

Bramki dla Astry: Michał Potarzycki (8 min.), Ryszard Tomczak (31 min.), Janusz Maryniak (89 min.)
Bramki dla Sokoła: Aleksander Kamoda (18 min.), Zbigniew Okoński (59 min.)

Skład Astry: Zdziebkowski - Potaś, Hylewicz (84 min. Góralski), Potarzycki (77 min. Brodziak), Kosiński - Wawrocki, Piątek, Szewczyk, Lechowski (61 min. Goliński) - Tomczak, Sołtysiak (69 min. Maryniak).
Skład Sokoła: Dębowski - Okoński, Grabowski, Grzywacz (64 min. Rzepczyk), Goiński (46 min. Bardach) - Szygenda, Maryński, Łęt,
Kupczak - Pawlak, Kamoda.

Opis meczu:
Juz w 8 min. spotkania Michał Potarzycki strzałem z woleja zmusił do kapitulacji Dawida Dębowskiego. Dziesięć minut później padło wyrównanie. Błąd środkowej formacji Astry, wykorzystał Aleksander Kamoda. Zawodnik Sokoła z impetem wbiegł w pole karne gospodarzy i w sytuacji sam na sam, nie dał szans Piotrowi Zdziebkowskiemu.W 31min. Krzysztof Lechowski uwolnił się spod opieki obrońców, płasko dośrodkował w pole karne, a jego akcję dobrze wykończył Ryszard Tomczak, który z trzech metrów umieścił piłkę w siatce.
Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 51 min. faulowany w polu karnym był Maciej Piątek i arbiter spotkania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Krzysztof Lechowski, ale przegrał rywalizację z golkiperem przyjezdnych. Osiem minut później, sędzia główny wychwycił przewinienie piłkarza Astry na 18 metrze boiska i podyktował rzut wolny. Piłkę ustawił Zbigniew Okoński (dawniej Astra, Piast), który przepięknym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Końcówka była bardzo nerwowa. W 80 min., po główce Macieja Piątka piłka uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką, zaś w 89 min. bramkę na wagę trzech punktów zapewnił Janusz Maryniak.