45827399
Biegali w Trzemesznie (fot.)
W VIII Zimowym Biegu Trzech Jezior oraz VII Mistrzostwach Polski Grubasów organizowanych w Trzemeswznie wzięli udział reprezentanci naszego powiatu.

Na starcie VIII Zimowego Biegu Trzech Jezior, który odbywał się 20 lutego w Trzemesznie stanęło prawie 600 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Do mety dobiegło 558 zawodników.
Bieg odbył się w bardzo trudnych zimowych warunkach. Faworytem od samego początku był Tomasz Szymkowiak, olimpijczyk z Pekinu, od lat w ścisłej czołówce biegów w Polsce.
Bieg w Trzemesznie to także Mistrzostwa Polski Grubasów w biegu na dystansie 15 km. Wystartowało 18 zawodników posiadających współczynnik masy ciała do wzrostu - BMI 30 i więcej (BMI = waga kg : wzrost2). Najszybszym grubasem został Jan Łuc ze Swarzędza (01:05:40),  drugie miejsce zajął Zbigniew Miciak z Golubia-Dobrzynia (01:09:55), trzecie Piotr Tyczyński z Kobierna (01:10:48),  ósme Jan Knapik z Krotoszyna (01:18:05).

(knap)

Wyniki zawodników z Powiatu Krotoszyńskiego w VIII Zimowym Biegu Trzech Jezior - 20 lutego 2010 r.; dystans 15 km