Agencja Rozwoju Przemysłu SA, realizując „Program Wspierania przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. inicjatyw pobudzających polską gospodarkę”, prowadzi nabór wniosków o udzielenie finansowania średnim i dużym przedsiębiorcom...
... którzy realizują projekty istotne dla budzenia popytu w polskiej gospodarce.
Szczegółowy zakres projektów i przedsięwzięć oraz grup potencjalnych beneficjentów określają następujące załączniki do dokumentu ramowego:
- Załącznik nr 1 – Sektor bezpieczeństwa i obronności państwa,
- Załącznik nr 2 – Wsparcie dla przedsiębiorstw w regionach najbardziej zagrożonych kryzysem gospodarczym,
- Załącznik nr 3 – Finansowanie sektorów innowacyjnych,
- Załącznik nr 4 – Przemysł koksowniczy,
- załącznik nr 5 – Transport kolejowy.
Wsparcie finansowe w ramach programu dostępne jest dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w ww. sektorach oraz dla przedsiębiorców produkcyjnych zlokalizowanych w regionach najbardziej zagrożonych kryzysem gospodarczym. Wsparcie udzielane jest na zasadach rynkowych, w szczególności na realizację kontraktów i zamówień lub przedsięwzięć inwestycyjnych.
W ramach programu dostępne są następujące formy finansowania:
- pożyczka,
- zakup obligacji zabezpieczonych wyemitowanych przez wnioskodawcę,
- poręczenie i gwarancja (z wyłączeniem przedsiębiorców z sektora kolejowego),
- objęcie akcji lub udziałów poprzez podwyższenie lub/i wniesienie kapitału zakładowego – dokapitalizowanie (z wyłączeniem przedsiębiorców z sektora obronnego i koksowniczego).
Szczegółowe informacje dotyczące udzielania finansowania zostały określone w następujących dokumentach dostępnych na stronie internetowej ARP SA w zakładce Program Antykryzysowy.
- Zasady wspierania przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. inicjatyw pobudzających polską gospodarkę w sektorze bezpieczeństwa i obronności państwa,
- Zasady wspierania przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. inicjatyw pobudzających polską gospodarkę w regionach najbardziej zagrożonych kryzysem gospodarczym, w sektorach innowacyjnych, w sektorze koksowniczym oraz w sektorze kolejowym.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Departamentem Projektów Restrukturyzacyjnych ARP SA pod nr. tel. 22 460-36-10 lub 22-460-36-18.
(arp)