45827394
Polon Krotoszyn Mistrzem Polski w plażówce! (fot.)

W dniach 23.07-25.07. 2010 w Nowej Soli odbyła się XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich w ramach której odbyły się Mistrzostwa Polski Piłki Siatkowej Plażowej Kadetów.

Podczas turnieju rywalizowało ze sobą 16 zespołów. Wśród tych drużyn była para UKS Polon Krotoszyn przy Szkole Podstawowej nr 8 – Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie. Duet ten po raz kolejny nie zawiódł swoich kibiców i bezapelacyjnie zdobył Mistrzostwo Polski kadetów w piłce plażowej, nie przegrywając żadnego spotkania. W półfinale Polon pokonał MKSA Zryw-Volley Iława 2-1 (20:22, 21:15, 15:11). Bardzo ciekawie zapowiadał się finał, gdzie Polon spotkali się z parą UKS SMS Łódź. Pierwszy set nasza para przegrała 15:21. Do drugiego seta chłopcy wyszli bardzo skoncentrowani, wygrywając 21:17. W tie-breaku Łukasz i Sebastian Kaczmarek od samego początku narzucili przeciwnikom swój styl gry i nie oddali prowadzenia do końca , wygrywając 15:8 i zdobywając jednocześnie swój pierwszy tytuł Mistrza Polski w piłce plażowej. Trenerem zespołu jest Krzysztof Olejnik.  [s.ch.]

ikona daty27-07-2010, 23:32 ikona autoraConcept INTERMEDIA ikona wyświetleń1721